اعلام محدودیت‌های ترافیکی جاده‌ها در تعطیلات آخر هفته/ احتمال یک‌طرفه شدن چالوس و هراز

اعلام محدودیت‌های ترافیکی جاده‌ها در تعطیلات آخر هفته/ احتمال یک‌طرفه شدن چالوس و هراز

سرهنگ احمد شیرانی در این‌باره گفت: در جاده‌های کشور از ظهر امروز آغاز شده و تا روز شنبه ۲۸ مرداد ماه ادامه خواهد داشت. بر این اساس تردد موتور سیکلت از ساعت ۱۲ ظهر امروز تا ساعت شش صبح روز شنبه از محورهای کرج – چالوس ، هراز ، فیروزکوه و محور تهران – سمنان – مشهد و بالعکس ممنوع است. البته تردد موتور سیکلت‌های انتظامی و امدادی برای انجام ماموریت‌های ضروری در مسیر مجاز جریان ترافیک بلامانع خواهد بود.

وی درباره محدودیت‌های ترافیکی اعمال شده در جاده چالوس نیز گفت: در این محور تردد انواع وسایل نقلیه در صورت پرحجم بودن ترافیک از ساعت ۱۲ تا ۲۴ روز جمعه از کرج و ابتدای آزادراه تهران – شمال به سمت مرزن آباد ممنوع بوده و در صورت اعلام مأموران پلیس راه درمحل، تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۵ تا ۲۴ همان روز از مرزن آباد به سمت کرج و تهران بصورت یکطرفه خواهد بود. در این محور همچنین تردد انواع تریلر ، کامیون و کامیونت کماکان ممنوع است.

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور فراجا اضافه کرد:‌ در محور هراز نیز پیش‌بینی شده تا از ساعت ۱۴ تا ۲۲ روز جمعه در صورت سنگین بودن بار ترافیک، این محور از شمال به جنوب به‌صورت مقطعی یک‌طرفه شود. همچنین تردد کلیه تریلرها از این محور کماکان ممنوع است و در مورد تردد کامیون‌ها و کامیونت‌ها به استثنای حاملان مواد سوختی و فاسدشدنی نیز این ممنوعیت از ساعت ۱۲ تا ۲۴ روز چهارشنبه همچنین از ساعت ۶ تا ۲۴ روزهای پنجشنبه و جمعه وجود دارد.

شیرانی همچنین تاکید کرد که اجرای محدودیت‌های مذکور منوط به افزایش حجم تردد در محورها خواهد بود و چنانچه وضعیت ترافیک عادی باشد، با هماهنگی ، اجرای محدودیت ها لغو خواهد شد.

وی با اعلام شماره تلفن ۱۲۰ از رانندگان و مسافران خواست که به منظور اتخاذ تدابیر مناسب، انتخاب مسیری مناسب و کوتاه‌شدن زمان سفر، پیش از آغاز مسافرت با این شماره تماس گرفته و از آخرین وضعیت جوی و ترافیکی جاده‌های کشور با خبر شوند.

جاده چالوس