افتتاح بالغ بر ۱۰ هزار میلیارد ریال پروژه صنعتی در سفر رئیس‌جمهور به کردستان

افتتاح بالغ بر ۱۰ هزار میلیارد ریال پروژه صنعتی در سفر رئیس‌جمهور به کردستان

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت کردستان گفت: در سفر قریب‌الوقوع رئیس‌جمهور به استان کردستان، ۱۰ هزار و ۱۸۲ میلیارد ریال پروژه صنعتی در استان افتتاح و عملیات اجرایی یک طرح نیز آغاز می‌شود.

به گزارش ایمنا و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی صمت کردستان، بختیار خلیقی اظهار کرد: آیت‌الله رئیسی در دور دوم سفرهای استانی خود قرار است روز پنجشنبه به استان کردستان سفر داشته باشد که در این سفر چهار پروژه صنعتی و واحد تولیدی افتتاح و عملیات اجرایی یک طرح بزرگ نیز آغاز می‌شود.

وی افزود: حجم سرمایه صورت گرفته در این پروژه‌ها و طرح‌ها ۱۰ هزار و ۱۸۲ میلیارد ریال است که در صورت به بهره‌برداری رسیدن، برای ۵۶۰ نفر به صورت مستقیم شغل ایجاد می‌شود.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت کردستان گفت: واحد تولیدی آجر فشاری و انواع سفال ماشینی در شهرستان قروه یکی از این پروژه‌ها است که برای احداث آن ۵۳۰ میلیارد ریال سرمایه گذاری صورت گرفته و برای ۵۰ نفر به صورت مستقیم اشتغال ایجاد می‌شود.

وی ادامه داد: واحد تولید پروفیل یو پی وی سی دیگر پروژه‌ای است که در سفر سفر رئیس جمهور به کردستان در سنندج افتتاح می‌شود و برای آن یک هزار میلیارد ریال سرمایه‌گذاری شده و ۹۰ نفر به صورت مستقیم صاحب شغل می‌شوند.

خلیقی تصریح کرد: واحد تولیدی قیر و ظروف فولادی دیگر پروژه صنعتی است که در این سفر در شهرستان مریوان به بهره‌برداری می‌رسد و با حجم سرمایه‌گذاری ۲ هزار میلیارد ریال، برای ۱۲۰ نفر به صورت مستقیم اشتغال ایجاد می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: عملیات اجرایی طرح تولید ظروف شیشه‌ای دهان گشاد و انواع بطری شیشه‌ای نیز در شهرستان سقز با میزان اشتغالزایی ۳۰۰ نفر و حجم سرمایه‌گذاری ۶ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال نیز در این سفر آغاز می‌شود.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت کردستان خلیقی گفت: همچنین عملیات بهسازی و آسفالت جاده دسترسی به معدن باریت شاه‌نشین مریوان نیز دیگر پروژه‌ای است که به اتمام رسیده و در این سفر به بهره‌برداری می‌رسد، برای این پروژه نیز ۱۵۲ میلیارد ریال اعتبار صرف شده است.

کد خبر 700822