افزایش موارد ابتلا به کووید-۱۹ در آلمان

افزایش موارد ابتلا به کووید-۱۹ در آلمان

روزنامه «دی ولت» نوشت: در حالی که پزشکان و کلینیک‌ها از افزایش تعداد مبتلایان به کووید-۱۹ در آلمان خبر می‌دهند، اما اولاف شولتس، صدر اعظم این کشور همچنان دلیلی برای اقدامات حفاظتی جدید دولت نمی‌بیند. با این حال، وی اعلام کرد که اگر این ارائه شود، او با واکسینه شدن مجدد از خود محافظت خواهد کرد.

به این ترتیب اولاف شولتس، صدراعظم فدرال آلمان علیرغم این واقعیت که تعداد مبتلایان به کرونا هفته‌ها در حال افزایش است، دلیلی برای اقدامات جدید نمی‌بیند. او روز شنبه به روزنامه‌های گروه رسانه‌ای بایرن گفت: آنچه اکنون در حال تجربه آن هستیم، عادی شدن ارتباطات «جدید» با کرونا است. وضعیت فعلی خوشبختانه کاملاً متفاوت از زمانی است که همه گیری کرونا در سه سال و نیم پیش شروع شد.

وی در بخش دیگری از سخنانش در عین حال گفت: یک واکسن مناسب وجود خواهد داشت که به زودی با توصیه اینکه افراد مسن و گروه‌های آسیب پذیر از آن استفاده کنند به بازار می‌آید. وی تاکید کرد که او خود چهار بار در برابر کرونا واکسینه شده است و برای پنجمین بار نیز واکسینه خواهد شد.

در این شرایط هندریک استریک، ویروس شناس معروف اهل بن، نسبت به بار بیش از حد بر سیستم بهداشت و درمان آلمان در زمستان هشدار داد. وی در گفتگویی با «راینیشه پست» گفت: ما در بیمارستان‌ها و بخش‌های پزشکی بسیار مشغول کار هستیم. ما کمبود شدید کارگران ماهر داریم.

افزایش موارد ابتلا به کووید-۱۹ در آلمان

با این حال، با توجه به نوع جدید کرونا BA.۲.۸۶، او حفظ آرامش را توصیه کرد. وی به این روزنامه گفت: من به انتشار ترس در مورد این مسئله اعتقادی ندارم؛ زیرا ما مصونیت اولیه در برابر کرونا را داریم و این از بین نمی‌رود. وی افزود: هرکسی که به یک گروه در معرض خطر تعلق ندارد، مجبور نیست دوباره واکسینه شود.