افزایش ۲۳ درصدی سفر به مشهد با ناوگان عمومی جاده‌ای

حمیدرضا شهرکی، معاون حمل و نقل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گفت: از ۲۰ تا ۲۷ شهریور ماه سال جاری بالغ بر ۲۹۲ هزار زائر توسط ۱۴ هزار و ۸۳۸ سفر ناوگان عمومی جاده‌ای از مبادی مختلف به مقصد شهر مقدس مشهد جابجا شده‌اند که نسبت به دوره مشابه سال قبل ۲۳/۱ درصد در تعداد زائر و ۸/۲ درصد در تعداد سفر ناوگان افزایش داشته است.

معاون حمل و نقل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای افزود: سهم سفرهای درون استانی از سفرهای انجام شده ۴۳ درصد و برون استانی ۵۷ درصد می باشد. همچنین سهم مسافرین جابجا شده در مسیرهای درون استانی ۳۰ درصد و برون استانی ۷۰ درصد است.

وی ادامه داد: بر اساس گزارش‌های ثبت شده مربوط به سهم وسائط نقلیه در سفرهای رفت، سهم اتوبوس ۶۵ درصد، مینی بوس ۱۴/۸ و سواری کرایه ۲۰/۲ درصد است.

شهرکی توضیح داد: استان‌های دارای بیشترین اعزام به ترتیب خراسان جنوبی، تهران، اصفهان، سیستان و بلوچستان و مازندران بوده‌اند.

وی به تعداد زائران در مسیر بازگشت از مشهد مقدس اشاره کرد و افزود: در بازه زمانی مورد اشاره در مجموع بالغ بر ۳۳۵ هزار زائر توسط ۱۸ هزار و ۲۵۹ سفر ناوگان عمومی جاده‌ای از مبدا مشهد مقدس به مقاصد مختلف در استان‌ها جابه جا شده‌اند که نسبت به دوره مشابه سال قبل ۳۲/۶ درصد در تعداد زائر افزایش داشته و در تعداد سفر ناوگان ۳۲ درصد افزایش داشته است.

پیشنهاد فر نیوز
ابر سیاه آلایندگی بر سر آسمان قم/ متهم ردیف اول آلودگی کیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *