افزایش ۲۴ درصدی کشف قتل در کرمانشاه طی نیمه ابتدایی امسال

سرهنگ علی کرمی در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به افزایش ۴۸ درصدی وقوع قتل در استان در نیمه ابتدایی امسال گفت: طی این مدت ۴۶ نفر در استان به قتل رسیدند.

رییس پلیس آگاهی استان کرمانشاه در خصوص علل وقوع قتل در استان نیز اختلافات خانوادگی و ملکی را عامل اصلی عمده قتل‌ها دراستان عنوان کرد و افزود: متاسفانه عمده افراد در یک لحظه به دلیل عدم کنترل خشم خود مرتکب قتل می شوند.

وی افزود: این امر می طلبد دستگاه های فرهنگی در این زمینه ورود کرده و در خصوص راهکارهای کنترل خشم به جامعه آموزش دهند.

کرمی با بیان اینکه درصد قابل توجهی از قتل‌ها در کرمانشاه با استفاده از سلاح گرم صورت می گیرد، گفت: قطعا دسترسی به ابزار قتل در هنگام خشم عامل موثری در زمینه وقوع قتل است، بنابراین هرچه بتوانیم دسترسی به سلاح را کم کنیم، درصد وقوع قتل هم کاهش خواهد یافت.

رییس پلیس آگاهی استان کرمانشاه گفت: در حال حاضر طرح جمع آوری سلاح گرم توسط پلیس امنیت عمومی به صورت فصلی انجام می شود و باتوجه به اهتمام جدی فرمانده فراجا استان در این زمینه، امیدواریم دسترسی به سلاح گرم کمتر شده و شاهد سیر کاهشی وقوع قتل در استان باشیم.

انتهای پیام

نوشته افزایش ۲۴ درصدی کشف قتل در کرمانشاه طی نیمه ابتدایی امسال اولین بار در پایگاه خبری تحلیلی افق کرمانشاه | ofoqkermanshah.ir. پدیدار شد.

پیشنهاد فر نیوز
8 آزمایش‌ مهمی که دیابتی‌ها باید همیشه انجام دهند