امتیاز ویژه‌ای که باز هم پرسپولیس را قهرمان لیگ می‌کند

امتیاز ویژه‌ای که باز هم پرسپولیس را قهرمان لیگ می‌کند

سهراب انتظاری در خصوص عدم رضایت یحیی از شرایط نقل و انتقالات اظهار داشت: پرسپولیس در نقل و انتقالات توانست شاکله اصلی تیمش را حفظ کند و با کمترین تغییر و تحول فصل جدید را شروع می‌کند. این اتفاق یک امتیاز ویژه برای سرخپوشان به حساب می‌آید، چون اکثر بازیکنان شناخت خوبی از هم دارند و نیاز به صرف زمان زیاد برای ایجاد هماهنگی بین تیم نیست. مشکل بزرگ پرسپولیس، اما هنوز پابرجاست. سرخپوشان باید در ۳ جام حضور داشته باشند و لیگ قهرمانان آسیا و لیگ برتر را نمی‌توان با یک یا دو مهاجم سپری کرد و باید هرچه زودتر برای این مشکل تصمیم جدید و درستی گرفته شود. پرسپولیس برای رقابت با تیم‌های عربستانی نیاز به مهاجم خوب و گلزن دارد.

وی خاطرنشان کرد: در سال‌های گذشته پرسپولیس به هیچ وجه تجربه خوبی در جذب مهاجم خارجی نداشته است. باید یک گروه فنی که تخصص داشته باشند برای به خدمت گرفتن مهاجم باکیفیت خارجی تشکیل شود. در این شرایط که باشگاه با مشکلات مالی زیادی روبه‌رو است، درست نیست که با انتخاب‌های نادرست مشکلات تیم را بیشتر کنیم. اگر قرار باشد بازیکنانی مثل دیاباتهِ همیشه مصدوم یا بازیکنی مثل پریرا به پرسپولیس بیایند، بهتر است که از بازیکنان جوان خودمان استفاده کنیم. قطعاً بازیکنان جوان خودمان از مهاجمان بی‌کیفیت و پابه‌سن گذاشته بهتر هستند.
مهاجم پیشین پرسپولیس درباره این موضوع که بعد از جدایی گوهری، این تیم نیاز به جذب دروازه‌بان هم دارد، گفت: فوتبال ما آماتور است وگرنه هیچ دلیلی ندارد که وقتی دروازه‌بان نداریم به راحتی اجازه دهیم که بازیکن‌مان جدا شود. در این شرایط و اگر در هفته‌های ابتدایی مصدومیتی برای بیرانوند به وجود بیاید، باید چه کار کنیم؟ مدیریت باشگاه نباید شرایطی را به وجود می‌آورد که کادرفنی در فاصله ۳، ۴ روز تا شروع فصل جدید، دغدغه کمبود بازیکن داشته باشد. الان هم مدیریت باشگاه باید سریع‌تر فکری کرده و کمبود‌های تیم را برطرف کند تا کادرفنی و بازیکنان با آرامش و انگیزه بالا بازی‌ها را شروع کنند.

انتظاری در خصوص اینکه در چنین شرایطی بازیکنانی مانند کمال کامیابی‌نیا و سیامک نعمتی هم از ترکیب تیم کنار گذاشته شدند، عنوان کرد: خیلی راحت از نام سیامک نعمتی عبور کردیم. هرچند او فرصت کمی برای بازی پیدا می‌کرد، اما جزء بازیکنانی بود که در چند پست می‌توانست کارآیی داشته باشد و به کمک تیم بیاید. کامیابی‌نیا هم جزو بازیکنان پرافتخار تیم محسوب می‌شد و باید قدردان زحمات او باشیم. دلیل جدایی کمال را نمی‌دانم بویژه وقتی برای جایگزینی کامیابی‌نیا، بازیکنی مثل مسعود ریگی را می‌گیریم که این بازیکن هم ۳۲-۳۳ سال سن دارد. می‌توانستیم کمال را نگه داریم و از تجربه‌اش استفاده کنیم.

امتیاز ویژه‌ای که باز هم پرسپولیس را قهرمان لیگ می‌کند

وی در پاسخ به این سؤال که پرسپولیس می‌تواند از قهرمانی‌اش دفاع کند، یادآور شد: خیلی‌ها معتقدند که در فصل جدید، تراکتور و سپاهان بسیار خوب بازیکن گرفتند و خودشان را تقویت کردند، اما نظر من شانس اصلی قهرمانی دوباره پرسپولیس است. شاگردان گل‌محمدی را مدعی اول قهرمانی می‌دانم و بعد از سرخپوشان، سپاهان شانس بیشتری نسبت به سایر تیم‌ها برای قهرمانی خواهد داشت. امتیاز ویژه‌ای که پرسپولیس نسبت به سایر مدعیان قهرمانی دارد، این است که تیمِ گل‌محمدی ثبات بیشتری داشته و براساس نیازهایش خرید کرده است، اما تراکتور، سپاهان و حتی استقلال تغییرات زیادی داشتند و نیاز به زمان برای هماهنگی نفرات جدید و قدیم شان دارند.