امتیاز ویژه واردات چای / صدور مجوز برای خریداران چای

واردات چای به عنوان یکی از مهم‌ترین محصولات کشاورزی در صنعت بین‌المللی، در سراسر جهان انجام می‌شود. چای یکی از محصولات اصلی کشاورزی در کشورهایی مانند چین، هند، سریلانکا، ترکیه و ایران است. با توجه به تقاضای بالا برای چای در بازار جهانی، واردات چای به کشورهای دیگر نیز انجام می‌شود. برخی از کشورها، مانند انگلستان، امریکا و روسیه، از بزرگترین وارد‌کنندگان چای در جهان هستند. واردات چای به کشورهای دیگر می‌تواند به عنوان یک فرصت برای توسعه تجارت و افزایش درآمد کشورها باشد. با این حال، برخی از کشورها برای حفظ صنعت داخلی خود، محدودیت هایی برای واردات چای تعیین کرده‌اند.

طبق آخرین گزارش‌ها، وارد‌کنندگان دو برابر میزان خرید چای داخله، مجوز ثبت سفارش دریافت می‌کنند، بر این اساس نخستین شرکت خریدار چای داخله در دفتر توسعه صادرات و تجارت خارجی وزارت جهادکشاورزی ثبت سفارش کرد.

مدیرکل دفتر توسعه صادرات و تجارت خارجی گفت: براساس تاکید وزیر جهادکشاورزی در اجرای سیاست حمایت از تولید داخل، شرکت‌های خریدار چای داخله با معرفی سازمان چای کشور از امتیاز واردات چای به میزان دو برابر خرید محصول داخلی بهره‌مند می‌شوند.

میثم جاهدی افزود: تایید ثبت سفارش یک شرکت خریدار چای داخله انجام شد و از این پس، امتیاز واردات چای به شرکت‌های خریدار چای چایکاران و کارخانجات چای داخلی تا دو برابر توسط این دفتر صادر می‌شود.