امروز، پایان فرصت ثبت درخواست انتقال دستیاران

امروز، پایان فرصت ثبت درخواست انتقال دستیاران

فرصت ثبت درخواست انتقال دستیاران امروز به پایان می‌رسد.

به گزارش فریاد، فرایند ثبت درخواست نقل و انتقال دستیاران که از روز یکشنبه یکم مرداد ماه آغاز شده، امروز جمعه ۲۷ مرداد به پایان می‌رسد.
یک روز پس از اتمام فرصت ثبت‌ درخواست، مهلت تشکیل «شورای نقل و انتقال در دانشگاه مبداء» آغاز می‌شود. بر این اساس، فرصت تشکیل شورای نقل انتقال برای دانشگاه‌ها از روز شنبه ۲۸ مرداد آغاز می‌شود و روز سوم شهریور به پایان می‌رسد.
مهلت ۴ روزه بارگذاری آراء شورای نقل و انتقال دانشگاه علوم‌پزشکی مبدا از روز شنبه ۴ شهریور آغاز می‌شود و ۷ شهریور ماه به پایان می‌رسد.
براساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده، مهلت تشکیل شورای نقل و انتقال در دانشگاه مقصد از ۸ تا ۱۴ شهریور ماه است.
همچنین فرصت بارگذاری آراء شورای نقل و انتقال دانشگاه علوم‌پزشکی مقصد از ۱۵ شهریور ماه آغاز می‌شود و در روز ۲۱ شهریور ماه به پایان می‌رسد. شورای آموزش پزشکی و تخصصی، نتیجه نهایی را در روز ۲۲ شهریور ماه به اطلاع متقاضیان می‌رساند.
تمام اقدامات اجرایی نقل و انتقال دانشجویان صرفا از طریق سامانه نقل و انتقال انجام می‌شود.
دستیاران که شامل بندهای «تبعیت از همسر»، «کفالت»، «بیماری صعب‌العلاج دستیار» و «مشمولین مصوبه ۲-۱۰ هشتاد و یکمین نشست شورا» هستند از پرداخت شهریه دستیاران انتقالی معاف هستند.
همچنین با توجه به ماده ۶۲ قانون جامع «خدمات‌رسانی به ایثارگران» دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی دولتی، دانشگاه آزاد اسلامی و مراکز آموزش عالی غیردولتی ملزم هستند که با رعایت مقطع تحصیلی نسبت به انتقال دانشجویان و پذیرفته‌شضدگان، آزادگان اسراء، جانبازان ۲۵ درصدی و بالاتر، همسر و فرزندان آنان و دانشجویان شاهد به دانشگاه‌ها یا مؤسسات آموزش عالی محل سکونت خانواده آنان یا نزدیک‌ترین محل و همچنین تغیر رشته منوط به احراز کف قبولی وفق مقررات برای یکبار اقدام کنند.

تاریخ انتشار: ۲۷ مرداد ۱۴۰۲ ساعت:12:08

نظرات