امروز، پایان فرصت مجدد انتخاب رشته دکتری رشته‌های داروسازی

امروز، پایان فرصت مجدد انتخاب رشته دکتری رشته‌های داروسازی

فرصت مجدد انتخاب رشته آزمون دکتری رشته‌های داروسازی امروز به پایان می‌رسد.

به گزارش فریاد، فرصت مجدد انتخاب رشته آزمون دکتری رشته‌های داروسازی که از روز سه‌شنبه ۲۴ مرداد آغاز شده، امروز جمعه ۲۷ مرداد ماه به پایان می‌رسد.
پس از اعلام رشته محل‌های جدید آزمون دکتری رشته‌های داروسازی، فرصت انتخاب رشته در این آزمون تمدید شد. رشته‌های «سم‌شناسی» و «داروسازی سنتی» به عنوان رشته محل‌های جدید اعلام شده‌اند و دانشگاه‌ آزاد اسلامی واحد علوم دارویی پذیرای دانشجویان در این رشته‌ها است. میزان پذیرش دانشجو در رشته‌های سم‌شناسی و داروسازی سنتی به ترتیب ۳ و یک نفر است.
بر اساس قانون «سنجش و پذیرش دانشجو در دوره‌های تحصیلات تکمیلی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور» مصوب ۱۸ اسفند ۹۴ مجلس شورای اسلامی و مصوبات«شورای سنجش و پذیرش دانشجو در دوره‌های تحصیلات تکمیلی»، سنجش و پذیرش در مقطع دکتری تخصصی بر مبنای آزمون کتبی با وزن ۵۰ درصد، سوابق آموزشی، پژوهشی و فناوری با وزن ۲۰ درصد و مصاحبه علمی با وزن ۳۰ درصد انجام می‌شود.
آزمون دکتری تخصصی داروسازی در رشته‌های «اقتصاد و مدیریت دارو»، «کنترل دارو»، «فارماسیوتیکس»، «شیمی دارویی»، «فارماکوگنوزی»، «زیست‌فناوری دارویی»، «سم‌شناسی»، «داروسازی بالینی»، «داروسازی سنتی»، «داروسازی هسته‌ای»، «نانوفناوری دارویی»، «زیست‌مواد دارویی» و «شیمی موادخوراکی و آب‌شناسی» در روز پنج‌شنبه ۲۹ تیر ماه برگزار شد.
آزمون دکتری تخصصی رشته‌های داروسازی برای نخستین‌بار به صورت مجزا از آزمون دکتری تخصصی و پژوهشی وزارت بهداشت برگزار شد.
ظرفیت اولیه پذیرش در رشته‌های دکتری تخصصی(Ph.D) داروسازی در سال جاری ۲۳۵ نفر لحاظ شده است که ۱۶۹ نفر در دوره بدون شهریه و ۶۶ نفر با پرداخت شهریه پذیرفته می‌شوند. میزان شهریه از سوی دانشگاه‌های علوم‌پزشکی اعلام می‌شود.
پیش از این، فرصت انتخاب رشته آزمون ورودی دوره دکتری تخصصی(Ph.D) رشته‌های داروسازی از روز شنبه، ۲۱ مرداد آغاز شد و روز دوشنبه، ۲۳ مرداد ماه به پایان رسید.

تاریخ انتشار: ۲۷ مرداد ۱۴۰۲ ساعت:09:36

نظرات