امروز در کدام استان های کشور باران می بارد؟/ ورود سامانه بارشی از شنبه

امروز در کدام استان های کشور باران می بارد؟/ ورود سامانه بارشی از شنبه

امروز در کدام استان های کشور باران می بارد؟/ ورود سامانه بارشی از شنبه

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از پیش‌بینی آسمانی صاف تا کمی ابری همراه با افزایش نسبی دما طی ۲ روز آینده در غالب مناطق کشور خبر داد.

به گزارش گروه اجتماعی حیات، صادق ضیائیان رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا با بیان اینکه طی ۲ روز آینده در غالب مناطق کشور آسمان صاف تا کمی ابری همراه با افزایش نسبی دما پیش‌بینی می‌شود، اظهار کرد: امروز (۱۹ بهمن‌ماه) بعد از ظهر در جنوب شرق استان سیستان و بلوچستان افزایش ابر و احتمال رگبار باران و وزش باد وجود دارد.

وی افزود: از ظهر شنبه (۲۱ بهمن‌ماه) با ورود سامانه بارشی در مناطقی از غرب کشور بارش رخ می‌دهد. یکشنبه (۲۲ بهمن‌ماه) در جنوب و جنوب غرب کشور و دوشنبه در جنوب، بخش‌هایی از جنوب غرب و غرب استان کرمان بارش باران گاهی همراه با رگبار و رعدوبرق و وزش باد پیش‌بینی می‌شود.

به گفته رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا، شدت بارش در روز یکشنبه در استان‌های کهگیلویه و بویراحمد، غرب فارس و شمال بوشهر خواهد بود و همچنین طی دو روز آینده خلیج فارس و تنگه هرمز مواج هستند.

وی در مورد وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده نیز اظهار کرد: آسمان تهران جمعه (۲۰ بهمن ماه) صاف و غبار صبحگاهی در بعدازظهر کمی ابری و افزایش باد با حداقل دمای ۵ و حداکثر دمای ۱۴ درجه سانتیگراد و طی شنبه (۲۱ بهمن‌ماه) صاف تا قسمتی ابری در بعضی ساعت‌ها غبار رقیق گاهی وزش باد ملایم با حداقل دمای ۷ و حداکثر دمای ۱۵ درجه سانتی‌گراد پیش‌بینی می‌شود.

پیشنهاد فر نیوز
اگر هنوز سود سهام عدالت دریافت نکرده اید حتما بخوانید / سود شما واریز خواهد شد

ضیاییان در پایان گفت: طی فردا و پس فردا شهرکرد با کمینه دمای ۸- و ۷- درجه سانتی‌گراد سردترین و بندرعباس با بیشینه دمای ۲۶ و ۲۷ درجه سانتیگراد گرم‌ترین مراکز استان‌ کشور گزارش شده است.

انتهای پیام/

  • پایان هفته برفی و بارانی در غالب مناطق کشور

  • بارش برف و باران طی امروز و فردا در اکثر نقاط کشور

  • بارش باران و برف در برخی استان‌ها/ کاهش نسبی دما در نوار شمالی کشور