امسال ۲ روز هوای کرمانشاه «ناسالم» بود
امسال ۲ روز هوای کرمانشاه «ناسالم» بود

فریدون یاوری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در کرمانشاه، با اشاره به مناسبت ۲۹ دی‌ماه روز هوای پاک، اظهار داشت: خوشبختانه در طول ۱۰ ماه سپری شده از سال‌جاری تنها ۲ روز هوا در وضعیت اضطراری و غیراستاندارد بوده است. وی با بیان اینکه استاندار به معنی فقدان آلودگی نیست، گفت: معمولا این دو […]

فریدون یاوری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در کرمانشاه، با اشاره به مناسبت ۲۹ دی‌ماه روز هوای پاک، اظهار داشت: خوشبختانه در طول ۱۰ ماه سپری شده از سال‌جاری تنها ۲ روز هوا در وضعیت اضطراری و غیراستاندارد بوده است.

وی با بیان اینکه استاندار به معنی فقدان آلودگی نیست، گفت: معمولا این دو روز هوای ناسالم ناشی از ذرات گرد و غبار و صرفا از نظر ذرات بوده و به خاطر گازها و آلاینده‌های صنعتی نبوده است.

مدیرکل حفاظت از محیط زیست استان کرمانشاه گفت: هر روز ۱۱ صبح داده‌ها پایش می‌شوند اگر چنانچه مشکوک به شرایط غیراستاندارد باشد به مدیریت بحران اعلام می‌شود، آلودگی‌ها خارج از شرایط استاندارد را حتما اطلاع‌رسانی می‌کنیم.

یاوری به وجود ۹ ایستگاه سنجش کنترل کیفی هوا در سطح استان اشاره و بیان کرد: شهرستان‌های قصرشیرین، سرپل‌ذهاب، اسلام‌آباد غرب، پاوه، کنگاور (به عنوان مبادی خروجی گرد و غبار) هر کدام یک ایستگاه دارند.

وی ادامه داد: در سطح شهر کرمانشاه نیز، یک ایستگاه در پالایشگاه، یک ایستگاه در میدان غدیر، یک ایستگاه در استانداردی و ایستگاه دیگری در بلوار شهید بهشتی داریم.

یاوری در خصوص آلودگی صنعتی شهر کرمانشاه، اضافه کرد: واحدهای عمده صنعتی سطح استان در بخش آزمایشگاه بررسی می‌شوند و همچنین واحدهای که از نظر آلودگی هوا مشکل دارند به شکل آنلاین از طریق تعبیه سنسور‌های روی دودکش آن‌ها کنترل می‌شوند.

وی در پایان از شهروندان خواست از زباله‌سوزی برای حفظ هوای پاک خودداری کنند و افزود: شهروندان به هیچ عنوان مبادرت به سوزاندن لاستیک نکنند، این امر بسیار خطرناک است و ترکیبات سرطان‌زا تولید می‌کند.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
برد اقتصادی قرمزها با تک گل سوپرمن

انتهای پیام/پ