انتخابات نماد استقلال و مردم سالاری دینی است

  • افران
  • پروژه مسکونی تندیس
انتخابات نماد استقلال و مردم سالاری دینی است

فرماندار شهرستان پاوه انتخابات را نماد قدرت، استقلال و مردم‌سالاری دینی و آزمونی برای ملت ایران دانست و گفت: با تمام توان سعی می‌کنیم در این آزمون الهی سربلند بیرون بیاییم.

به گزارش خبرگزاری ایمنا از کرمانشاه، علیرضا حیدری امروز پنج شنبه _ نوزدهم بهمن _ در جشن مردمی انقلاب، ضمن تبریک سالروز بعثت پیامبر اکرم (ص) و سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، اظهار کرد: دشمن بعد از ناکامی‌های متعدد سال‌های گذشته علیه نظام، با فتنه‌انگیزی‌هایی که در رسانه‌ها دارد به دنبال کمرنگ کردن انتخابات است.

وی حکومت جمهوری اسلامی ایران را در قالب حکومت مردم بر مردم عنوان کرد و افزود: ٣٨ انتخابات مهم و تأثیرگذار و هدفمند در طول ۴۵ سال عمر پر برکت نظام مقدس نشان از مردم سالاری و اداره مملکت به دست مردم دارد، چیزی که غربی‌ها مدعی آن هستند ولی در کشور اسلامی ما به درستی نشان داده می‌شود.

فرماندار پاوه تصریح کرد: دشمن امروز با جنگ شناختی و ترکیبی و سیاه نمایی سعی دارد مردم را به آینده روشن نظام بدبین کند و سعی در القای ناامیدی در بین مردم دارد.

وی تاکید کرد که نباید اجازه دهیم دشمن به هدف خود برسد و با هوشیاری و صلابت در مقابل دشمنان همچون سنوات گذشته می‌ایستیم و در ۱۱ اسفندماه با حضور پرشور پای صندوق‌های رأی پشتیبانی از نظام را به نمایش خواهیم گذاشت و موجب یاس و ناامیدی دشمنان را فراهم خواهیم کرد.

حیدری انتخابات را هم حق و هم تکلیف دانست و گفت: نباید این حق و تکلیف و مردم سالاری را نادیده بگیریم.

پیشنهاد فر نیوز
فردا میادین و بازارهای میوه و تره‌بار باز هستند

وی در بخش دیگری از سخنانش به پیروزی انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: به راستی که انقلاب ما انفجار نور بود؛ نوری که هم‌اکنون در تمام دنیا شاهد تابیدن آن در دل تمام عدالت خواهان و محرومان دنیا و مستضعفان هستیم.

فرماندار شهرستان پاوه انقلاب اسلامی را رویداد بزرگ سیاسی، اجتماعی و فرهنگی دانست و گفت: این انقلاب به رهبری امام خمینی (ره) و با حضور توده‌ها و اقشار مختلف مردم به پیروزی رسید.

وی اضافه کرد: این انقلاب و نهضت به صورت همزمان و توأمان استکبار و استبداد جهانی، ظلم‌ها و جورهای زمانه را مورد هدف قرار داده و در امتداد قیام‌های عدالت‌خواهانه و استقلال طلبانه‌ای در تاریخ معاصر ایران رقم خورده بودند.

حیدری تصریح کرد: در طول تاریخ در سایر کشورها انقلاب‌های گوناگونی به وقوع پیوسته است، اما همه آن‌ها به شکست و یا به دیکتاتوری منتهی شده است.

وی در وصف خصوصیات انقلاب اسلامی ایران به خمیرمایه این انقلاب بر پایه ارزش‌های معنوی و فرهنگی به رهبری امام خمینی (ره) اشاره و بیان کرد: مردم از ظلم‌های دوران ستم شاهی به ستوه درآمده بودند و تاب و تحمل آن همه رنج را نداشتند.

فرماندار شهرستان پاوه مردمی بودن را یکی دیگر از خصوصیات انقلاب ایران دانست و گفت: نقش مردم؛ قبل، حین و بعد انقلاب اساسی انکارناپذیر است. مردم در تمام عرصه‌ها، اتفاقات و تحولات از ساختار سیاسی نظام گرفته تا تدوین قانون اساسی و حل و فصل خیلی از مسائل و مشکلات انقلاب، نقش داشته و دارند.

وی اظهار کرد: یکی دیگر از خصوصیات انقلاب عنصر رهبری دینی است. نهضت امام (ره) متکی به تشکیلات حزبی و جناحی نبود بلکه وی توانست با الهام از آموزه‌های دینی و تقوی الهی و تقویت اعتقادات مردم، فکر و نهضت اسلامی را در اذهان مردم تقویت و زمینه را برای انقلاب عظیم فراهم کند.

پیشنهاد فر نیوز
روند فقر کاهشی است| برخی نقدها به دولت سیاسی‌کاری است

حیدری در ادامه با اشاره به سخنان امام (ره) درباره انقلاب اسلامی که جمهوری اسلامی را نظامی استوار بر دو رکن اسلامیت و جمهوریت دانست، گفت: در اندیشه سیاسی امام خمینی (ره)، وجه اسلامی نظام از این جهت است که حکومت باید براساس اصول و مبانی و مقررات اسلامی اداره شود و جمهوریت آن هم بدین خاطر است که شکل و قالب حکومت باید بر اساس و تکیه بر آرا مردم باشد.

کد خبر 726791

  • سئو