انجام ۴۳۸ مورد بازدید از تاسیسات گردشگری استان
کرمانشاه
انجام ۴۳۸ مورد بازدید از تاسیسات گردشگری استان
کرمانشاه

طی ۵ روز؛ از ابتدای تشکیل ستاد خدمات سفر استان کرمانشاه (۲۸ اسفند تا دوم فروردین ماه) ۴۳۸ مورد بازدید نظارتی از تاسیسات گردشگری استان انجام شده است. به‌گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه، مدیر‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان کرمانشاه گفت: با تشکیل ستاد خدمات سفر‌های نوروزی استان کرمانشاه از ۲۸ اسفند، ۲۰ […]

طی ۵ روز؛

از ابتدای تشکیل ستاد خدمات سفر استان کرمانشاه (۲۸ اسفند تا دوم فروردین ماه) ۴۳۸ مورد بازدید نظارتی از تاسیسات گردشگری استان انجام شده است.

به‌گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه، مدیر‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان کرمانشاه گفت: با تشکیل ستادانجام ۴۳۸ مورد بازدید از تاسیسات گردشگری استان کرمانشاه خدمات سفر‌های نوروزی استان کرمانشاه از ۲۸ اسفند، ۲۰ تیم نظارتی در سطح استان به صورت ویژه عملکرد تاسیسات اقامتی و پذیرایی مجاز و فعالیت اماکن غیرمجاز را رصد می‌کنند.

امید قادری با بیان اینکه با اماکن غیرمجاز اسکان مسافران برخورد می‌شود، افزود: تیم‌های نظارتی در این بازدید‌ها ضمن بررسی وضعیت رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی اماکن اقامتی و پذیرایی، تذکرات لازم برای اصلاح و رعایت دقیق ضوابط ستاد خدمات سفر‌های نوروزی را نیز لحاظ می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه تا کنون در ۴۳۸ بازدید به عمل آمده از تاسیسات گردشگری تخلف خاصی مشاهده نشده است، اظهار داشت: خوشبختانه تاسیسات گردشگری رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و اقدامات پیشگیرانه برای جلوگیری از شیوع بیشتر بیماری کرونا را به خوبی رعایت کرده‌اند که قابل تقدیر است.

مدیر‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی استان کرمانشاه با تاکید بر اینکه نظارت رکن اصلی ستاد خدمات سفر استان در نوروز امسال است، گفت: حفظ سلامت گردشگران و ثبات شرایط عمومی کنترل کرونا ویروس در سطح استان با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی یک ضرورت اساسی است که باید همه به آن پایبند باشند.

قادری همچنین از گردشگرانی که به استان کرمانشاه سفر کرده‌اند در خواست کرد با رعایت اصول بهداشتی به ثبات شرایط موجود و تداوم فعالیت تاسیسات و اماکن گردشگری کمک کنند.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
فعالیت ۴۵ مرکز مشاوره در استان کرمانشاه

وی خاطرنشان کرد: در یک سال گذشته صنعت گردشگری به دلیل تعطیلات ناشی از شیوع کرونا دچار خسارت‌های زیادی شده که امیدواریم با تداوم ثبات شرایط کنترل بیماری کرونا، تأسیسات گردشگری مجددا به چرخه اقتصادی استان باز گردند.

در استان کرمانشاه با ۴ هزار و ۲۰۰ اثر شناخته شده که بیش از ۲ هزار و ۲۰۰ مورد آن به ثبت ملی رسیده است، ۲۷ هتل، چهار هتل آپارتمان، ۱۹ مهمانپذیر، ۲۷ واحد پذیرایی بین‌راهی، ۹۲ خانه مسافر، ۳۵ اقامتگاه بوم‌گردی و ۷۸ دفتر خدمات مسافرتی مجاز فعالیت دارند.