اهانت دوباره به قرآن کریم در سوئد


اهانت دوباره به قرآن کریم در سوئد

به نقل از رویترز، «سلوان مومیکا» پناهجوی عراقی بار دیگر اقدام به اهانت به در پایتخت سوئد کرد.

این پناهجوی عراقی امروز جمعه با تکرار اقدام موهن خود نسخه هایی از قرآن کریم را در مقابل سفارت جمهوری اسلامی ایران در استکهلم آتش زد.

اقدام موهن مومیکا بار دیگر با حمایت پلیس سوئد انجام شد.

در جریان این اقدام موهن، یک زن تلاش کرد با کمک کپسول آتشنشانی قرآن را خاموش کند که با اقدام پلیس روبرو شد. این زن در اقدامی قابل تامل با ادعای برهم زدن نظم عمومی از سوی پلیس استکهلم بازداشت شد.

اهانت دوباره به قرآن کریم در سوئد

سخنگوی مطبوعاتی پلیس پایتخت سوئد در این باره گفت: این زن به دلیل اخلال در نظم عمومی توسط پلیس بازداشت شد.

به گفته پلیس سوئد، این زن تا زمانی که دیگر نظم عمومی را مختل نکند در بازداشت خواهد بود و به زودی در مورد این اقدام مورد بازجویی قرار خواهد گرفت. این در حالی است که اهانت به کتاب مقدس میلیاردها مسلمان بارها در سوئد با حمایت پلیس این کشور صورت گرفته است.

گفتنی است که «سلوان مومیکا» پناهجوی عراقی که در ۲۸ ژوئن گذشته تحت محافظت پلیس سوئد، مقابل مسجد استکهلم نسخه‌ای از قرآن کریم را سوزانده بود، پیشتر هم مقابل سفارت عراق در استکهلم قرآن کریم و پرچم عراق را زیر پا گذاشته و شعارهایی علیه دین اسلام سر داده بود.

بیست و یکم جولای نیز اعضای یک گروه ضداسلامی و افراطی در دانمارک با نام وطن پرستان دانمارکی نسخه‌ای از قرآن کریم را در مقابل سفارت عراق در کپنهاگ سوزاندند.

اعضای گروه با برافراشتن بنرهای ضداسلامی و سر دادن شعارهای توهین‌آمیز علیه اسلام، پرچم عراق و قرآن را روی زمین انداخته و روی آن پا گذاشتند.