اهتمام پليس برای مقابله با آسيب‌های اجتماعی/کاهش ۱۴ درصدی جرم و سرقت در کرمانشاه  

فرمانده انتظامی استان با اشاره به آثار منفی آسيب های اجتماعی از جمله کاهش احساس امنيت در فضای جامعه، از اهتمام پليس برای مقابله با آن ها و عزم جزم پليس برای پيشگيری و در عين حال مقابله با جرائم خبرداد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی رهاوردآنلاین، سردار “مهدی حاجيان” در همايش ملی پيشران های سرکش اجتماعی، آسيب‌ها و جرائم که در تالار انتظار کرمانشاه برگزار شد، اظهارداشت: امروز يکي از مطالبات جدی و به حق مردم برخورد با آسيب های اجتماعی به عنوان عامل تهديد کننده امنيت جامعه است.

وی ادامه داد: در همين راستا پليس خدمتگزار مصمم تر از هميشه تلاش مي کند تا علاوه بر مقابله با آسيب هاي اجتماعي، شرايطي براي کاهش و يا رفع آن ها نيز فراهم کند که خوشبختانه تاکنون اقدامات خوبي هم در اين خصوص انجام گرفته است.

سردار حاجيان با بيان اينکه امروز بايد با روش هاي نوين به مقابله با جرائم پرداخت، بر شناسايي کانون هاي تشکيل جرم تاکيد کرد و گفت: اگر اين کانون ها شناسايی شوند مي تواند برنامه هاي علمي را هم براي مهار آن ها تدوين کرد.

فرمانده انتظامي استان کرمانشاه خاطرنشان کرد: يکي از همين آسيب هاي پيشران و سرکش اجتماعي در استان کرمانشاه موضوع سرقت بود که توانستيم با انجام اقدامات پيشگيرانه نه تنها آن را کنترل کنيم بلکه آن را ۱۴ درصد نسبت به سال قبل کاهش دهيم.

وي ادامه داد: امروز ديگر نمي توان تنها با افزايش مجازات ها، در پي کاهش جرائم و کنترل آسيب هاي اجتماعي باشيم بلکه بايد راه حل علمي و عملي براي آن ها پيدا و طبق برنامه طراحي شده حرکت کنيم.

سردار حاجيان افزود: يکي ديگر از آسيب هاي اجتماعي کرمانشاه بالا بودن ميزان تصادفات دورن شهري بود که براي متوقف کردن آن تصميم گرفتيم قرارگاه کاهش تصادفات را از پشت ميز به داخل شهر و خيابان ببريم و از نزديک علل را جستجو و براي رفع آن چاره انديشي کنيم.

رئيس پليس استان کرمانشاه يادآوري کرد: اين اقدام ثمربخش نيز بود و توانستيم با اصلاح برخي نقاط هندسي، اصلاح روشنايي معابر، نصب سرعت کاه و … سوانح منجر به جرح و فوت و حتي خسارتي را کاهش دهيم.

وي اعتياد را يکي ديکر از آسيب هاي اجتماعي برشمرد و گفت: براي اين موضوع هم تا جايي که امکان پذير بوده پليس ورود پيدا کرده است و امروز نوبت ديگر دستگاه هاي متولي است تا با فراهم کردن محيط هاي نگهداري اين افراد زمينه اي فراهم کنند تا همه اين افراد جمع آوري و اقدامات بازپروري آن ها براي شروع زندگي دوباره انجام گيرد.

سردار حاجيان در پايان با اشاره به رويکرد ايجابي و اجتماعي – فرهنگي پليس، يادآور شد: در حال برخوردهاي قهري و سلبي با افراد مجرم نيز همچنان با جديت در دستور کار قرار دارد.

  • ارسال : Farhadi