اورژانس پیش بیمارستانی مرز خسروی با ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی در دست ساخت است

به  گزارش فر نیوز //  اورژانس پیش بیمارستانی مرز خسروی با ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی در دست ساخت است مهندس کریمی معاون توسعه و منابع دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در گفتگویی بیان داشت  : قرارگاه اورژانس پیش بیمارستانی و مرکز خدمات سلامت، در مرز خسروی در راستای خدمت رسانی بهتر به زوار اباعبدالله حسین (ع) در مراسم باشکوه اربعین امسال، با ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی در دست ساخت است.

این  مقام مسئول  در ادامه  گفت  :  ساخت این قرارگاه از اواسط اردیبهشت ماه امسال شروع شده و اکنون ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و امیدواریم تا مراسم باشکوه اربعین طبقه اول آن به بهره برداری برسد. این پروژه در زمینی به مساحت  ۲ هزار متر در حال ساخت است و با توجه به اینکه مراسم عاشورا و اربعین تا هفت، هشت سال دیگر در فصل تابستان قرار دارد؛ ۲ سالن ۱۵۰ متری سُرم تراپی و ۲ کانکس ۶۰ تا ۷۰ متری اتاق سرد برای آن طراحی کردیم.

کریمی  اظهار داشت  :  برای ساخت این قرارگاه اورژانس پیش بیمارستانی در نقطه صفر مرزی، تاکنون ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار تخصیص یافته است که بخشی از آن از محل کمک خیرین تامین شده و امیدواریم در اربعین امسال خدمات بهتری به زوار ابا عبدالله (ع) در مرز خسروی ارایه شود.

کریمی  گفت :  از یک هزار نیروی حوزه سلامت در مراسم اربعیین امسال در استان کرمانشاه دعوت به همکاری شده است، این نیروهای سلامت از استان های معین و استان کرمانشاه دعوت به خدمت شدند. وی در آخر   بیان داشت :  امیدواریم مراسم باشکوه اربعین امسال با کمک تمام دستگاههای اجرایی به بهترین وجه ممکن برگزار شود و خدمت خوبی به زوار اباعبدالله حسین (ع) توسط حوزه سلامت و درمان ارایه شود.