اگر محروم نکنند، گل پرسپولیس آفساید بود

اگر محروم نکنند، گل پرسپولیس آفساید بود

محمد ربیعی پس از تساوی یک بر یک دیدار پرسپولیس و ذوب آهن در هفته سوم لیگ برتر، اظهار داشت: باید به تیم پرسپولیس و دوست بزرگوارم یحیی گل محمدی خسته نباشید بگویم. بازی خوبی بود و به بازیکنان هر 2 تیم خسته خدا قوت می‌گویم. به تیم ذوب آهن آفرین و دست مریزاد می‌گویم زیرا در کل بازی خیلی با برنامه بودیم و اگر دقت می‌کردیم، می‌توانستیم گل‌های بیشتری بزنیم.

ربیعی در ادامه با حضور در نشست خبری تاکید کرد: به یحیی گل‌محمدی خسته نباشید می‌گویم. دوست خوب من است. به بازیکنان ذوب آهن نیز تبریک و به آنها و کادرفنی خدا قوت می‌گویم. امروز بازی خیلی خوبی انجام دادیم. تیم ما امروز روی برنامه‌ای که برایش طراحی شده بود، درست بازی کرد. گلی هم زدیم که چاشنی شانس داشت اما تا قبل از گل پرسپولیس به این تیم موقعیت ندادیم. در نیمه دوم طبیعی است که آنها با گستردگی حملات رو به رو شوند و اگر بچه‌های ما در ارسال پاس آخر دقت می‌کردند، 3-2 فرصت خیلی خوب داشتیم.

ربیعی

*می توانستیم امروز برنده باشیم

وی افزود: جوانان ما باید در این بازی بزرگ تجربه را به دست می آوردند. به هر حال می‌توانستیم امروز برنده باشیم.

*از حرف زدن می‌ترسم

سرمربی ذوب آهن درمورد پاره شدن نوار بردهای متوالی پرسپولیس در این مسابقه گفت: پرسپولیس، سپاهان و استقلال تیم‌های بزرگی هستند که بازیکنان ملی‌پوش زیادی دارند. پرسپولیس سال قبل قهرمان هر 2 جام شد و با کمترین تغییرات به فصل جدید آمد. ضمن اینکه ملی‌پوشانی مثل کنعانی‌زادگان و شهاب زاهدی را نیز اضافه کرده است. پرسپولیس تیم خوبی است و اگر من اینجا حرف بزنم، شاید محروم شوم. از حرف زدن می‌ترسم. دوستان زیادی از ادب و احترام من مطلع هستند و دوست ندارم گلایه کنم. قبل از اینکه به نشست خبری بیایم، صحنه گل تساوی پرسپولیس را دیدم و از نظر من آفساید بود.

*اگر محروم نمی‌کنید، یک گل آفساید خوردیم

ربیعی اضافه کرد: اگر مرا محروم نمی‌کنید باید بگویم وظیفه دارم از تیمم دفاع کنم. مدیریت باشگاه ذوب آهن به اذعان کارشناسان هفته قبل یک پنالتی اشتباه علیه ما گرفتند و امروز هم یک گل آفساید خوردیم. مدیرعامل محترم از حق ذوب آهن و این جوانان که عملکرد خوبی داشتند، دفاع کنید.

*طالع منِ بدشانس است

وی درمورد اینکه سال گذشته نیز تیم او یعنی مس رفسنجان مشکلات داوری زیادی داشت و شاید از حجب و حیایش سوء استفاده می‌شود و آیا این رویه را عوض نمی‌کند، توضیح داد: بحث تیم مس و ذوب آهن نیست. ظاهرا طالع منِ بدشانس است. نمی‌دانم چه باید درموردش بگویم. خدا را شکر شنیدم در لیگ قهرمانان آسیا باید حتما VAR باشد. از ریاست فدراسیون فوتبال می‌خواهم همه تیم‌ها را موظف کنند تا به هر قیمتی شده این سیستم را تهیه کنند. کمک کنید VAR تهیه شود تا عدالت در فوتبال برای همه تیم‌ها رعایت شود. امیدوارم در سریع‌ترین زمان ممکن این اتفاق بیفتد.

*سال گذشته 14 امتیاز از تیم من گرفته شد

سرمربی ذوب آهن ادامه داد: سال گذشته تیم من سهمیه آسیا را از دست داد. طبق نظر کارشناسان 14 امتیاز از مس رفسنجان (تیم سابق ربیعی) گرفته شد. در 2 بازی امسال مقابل سپاهان و پرسپولیس هم این اتفاق افتاد. حیف است تیمی که جانانه بازی می‌کند، در 10 دقیقه آخر بازی این اتفاق برایش بیفتد. نمی‌خواهم با کلام خود ارزش‌های پرسپولیس را کم کنم. درمورد تیم خودم می‌گویم و از ذوب آهن دفاع می‌کنم که حدود 25 سال میانگین سنی‎‌اش است. بچه‌ها امروز با جان و دل زحمت کشیدند و این بی‌انصافی است.

*عملکرد ذوب آهن قابل دفاع بود

ربیعی درخصوص غیبت تماشاگران در بازی امروز و تاثیر این موضوع روی نتیجه بازی، عنوان کرد: با اذعان بر اینکه حضور تماشاگر روح فوتبال است و همه می‌دانند من بارها این موضوع را گفته‌ام، امروز هم دوست داشتم تماشاگران در ورزشگاه باشد. حتی قرار بود گروهی از اصفهان بیایند. سال قبل اینجا مقابل پرسپولیس باختیم. تماشاگر هم نبود. امروز عملکرد ذوب آهن قابل دفاع بود.

*مساوی مقابل پرسپولیس برای ما حکم باخت را داشت

وی افزود: برای من مساوی امروز حکم برد نداشت زیرا شایسته پیروزی بودیم. به هر نحوی بود به حق خود نرسیدیم. شاید فردا با پرسپولیس بازی کنیم، 3 گل بخوریم اما امروز ما شایسته بردن بودیم. مساوی امروز برای ما حکم باخت را دارد.

سرمربی ذوب آهن درمورد شرایط تیم‌های ایرانی در لیگ قهرمانان و اینکه var نداریم و برق ورزشگاه در 10 دقیقه پایانی قطع شد، گفت: من به یک مدل دیگر درمورد این مسئله صحبت می‌کنم. فوتبال بزرگ‌ترین پدیده اجتماعی است و ثابت کرده چه تاثیری روی نشاط ، هنجارهای جامعه، ملل و خیلی از مسائل دیگر دارد. این‌ها تاثیر فوتبال است. کشورهای همسایه شدید به این موضوع می‌پردازند و هزینه می‌کنند. شایستگی جوانان، فوتبالیست‌ها و ورزشکاران ما بهترین شرایط هستیم. ایران کشوری غنی، پر از استعداد، مربی و بازیکن خوب است که شایسته امکانات بیشتر و ویژه ای هستند. باید لیگ پرطمطراق‌تر، امکانات بهتر و تسهیلات بیشتری داشته باشیم. حتی باید بیشتر هزینه کنیم. فوتبال نشاط عظیمی را در کشور ایجاد کرده و از خیلی موارد جلوگیری خواهد کرد.

ربیعی تصریح کرد: شاید اگر فوتبال نباشد، هزینه‌های گزاف‌تری به جامعه تحمیل شود. سواد من کم است و نمی‌توانم درمورد این مسائل صحبت کنم اما در جریان همین مسابقه امروز خیلی‌ها پشت گیرنده‌های تلویزیونی نشسته بودند و بازی را می‌دیدند. در همین 90 دقیقه همین افراد از خیلی بزهکاری‌ها به دور بودند که از تاثیرهای فوتبال است.