ایتالیا پشیمان از ترور قذافی

ایتالیا پشیمان از ترور قذافی

آنتونیو تاجانی، وزیر خارجه در سخنانی در واکنش به تحولات اخیر در و درگیری‌های ادامه دار در طرابلس گفت: « اشتباه بزرگی بود. او شاید قهرمان دموکراسی نبود، اما با مرگ او بی ثباتی در لیبی و آفریقا حاکم شد».

به گزارش آر تی، او در ادامه سخنان خود تاکید کرد که قطعاً قذافی بسیار بهتر از حاکمانی بوده که پس از آن بر سر قدرت آمده اند. وزیر خارجه ایتالیا پیشتر اعلام کرده بود که دولت این کشور از نزدیک وضعیت طرابلس را که در آن درگیری بین گروه‌های مسلح رخ داده است، زیر نظر دارد.

درگیری‌ها میان دو گروه مسلح وابسته به دولت وحدت ملی و شورای ریاستی لیبی در طرابلس، پایتخت این کشور از صبح سه‌شنبه آغاز شده است. این درگیری‌ها به دنبال بازداشت «محمود حمزه» فرمانده تیپ ۴۴۴ وابسته به دولت وحدت ملی به دست نیرو‌های مسلح گروه وابسته به شورای ریاستی از سر گرفته شد.

ایتالیا پشیمان از ترور قذافی

سازمان مبارزه با جرایم سازمان یافته و تروریسم-وابسته به شورای ریاستی لیبی-، سرهنگ محمود حمزه فرمانده تیپ ۴۴۴ را در فرودگاه «معیتیقه» در حالی که وی برای شرکت در رژه نظامی با همراهی الدبیبه عازم مصراته بود، بازداشت کردند. تاکنون تعداد کشته‌ها در درگیری‌های طرابلس، به ۵۵ نفر و تعداد زخمی‌ها به ۱۴۶ نفر رسیده است.