ایجاد مناطق آزاد مشترک ایران و سوریه به زودی عملیاتی می‌شود

ایجاد مناطق آزاد مشترک ایران و سوریه به زودی عملیاتی می‌شود

وزیر راه و شهرسازی:
ایجاد مناطق آزاد مشترک ایران و سوریه به زودی عملیاتی می‌شود

بذرپاش، رییس کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی ایران و سوریه از عملیاتی شدن ایجاد بیمه و بانک و مناطق آزاد مشرک اقتصادی خبر داد.

به گزارش بازار، مهرداد بذرپاش در نشست کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی ایران و سوریه در تهران، با ابراز خرسندی از اجرایی شدن توافق های گذشته دو کشور تصریح کرد: در چند ماه اخیر اجرایی شدن توافق‌های دو طرفه سرعت خوبی گرفته است و به زودی مناطق آزاد مشترک ایران و سوریه معرفی می‌شود.

رییس کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی ایران و سوریه با محکومیت جنایات رژیم کودک کش صهیونسیتی در غزه، بیان کرد: در روزهایی که در حال مذاکره برای ارتقای کیفیت زندگی دو ملت ایران و سوریه هستیم، رژیم اشغالگر و جنایتکار اقدام به کودک کشی و سلب زندگی از ملت قهرمان فلسطین می‌کند.

بذرپاش در ادامه نشست کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و سوریه، بیان کرد: اقدامات اجرایی بین دو کشور با سرعت در حال انجام است و پیشنهاد می‌شود کمیته کاری مشترک انرژی به صورت دائمی بین دو کشور تشکیل شود و تا اجرایی شدن توافق‌ها در خصوص گاز و برق فعالیت داشته باشد.

وزیر راه و شهرسازی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به لزوم تکمیل خط ریلی تهران تا دمشق و لزوم گسترش ترانزیت ریلی، اذعان کرد: شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران آمادگی کامل برای انجام مطالعات بازسازی خطوط ریلی آسیب دیده در جنگ سوریه را دارد.

در این نشست سامر الخلیل وزیر اقتصاد و تجارت خارجی سوریه بر عزم طرفین برای انجام اقدامات مشترک از جمله منطقه آزاد و بیمه و بانک مشترک خبر داد و گفت: در خصوص دستورالعمل توافقنامه تجارت آزاد و چارچوب همکاری‌های بانک مرکزی دو کشور و در حوزه گردشگری و ترانزیت توافق های خوبی انجام شده است.