این عادات شما را بی پول می کند / بدون برنامه خرج نکنید

هزینه‌های زندگی و کسب درآمد همواره از مواردی است که مورد توجه تمام افراد جامعه قرار می‌گیرد. به همین خاطر برنامه‌ریزی برای همسان‌سازی آن هم به مراتب حائز اهمیت خواهد بود. در این مقاله سعی شده است به چند مورد از مباحثی که شاید به بی پولی افراد منجر شود، اشاره شود.

بی پول شدن مثل تمام مشکلات دیگر زندگی، علل و دلایلی دارد که بخشی از آنها، جدا از مسائل اجتماعی و مشکلات اقتصادی موجود، ریشه در رفتار و تفکرات خودمان دارد. حتما شما هم دیده اید افرادی را که با درآمد متوسط، رشد می کنند و بعد از سالها صاحب خانه و خودرو و…. می شوند اما در نقطه مقابل افرادی را میبینید که با درآمدی بیشتر از دسته اول، هنوز هم در گذران زندگی روزمره خود دچار مشکل هستند؛ اینجاست که می توان مرتبط بودن برخی از دلایل بی پولی را به زندگی شخصی هر فرد، درک کرد. با ما همراه این بخش باشید تا اصلی ترین عادات پولی مالی مهمی که باعث بروز مشکلات مالی می شوند و در نهایت ما را به وضعیت بی پولی میرسانند، بشناسید.

بدون برنامه خرج می‌کنید

برنامه‌ریزی مالی می‌تواند به شما کمک کند تا خرج‌های خود را کنترل کرده و برنامه‌مندتر باشید. این رفتار که بدون فکر و برنامه پولتان را خرج می کنید، ممکن است منجر به مشکلات مالی شود.

اعتیاد به خرید دارید و دلتان می‌خواهد هر آنچه می‌بینید بخرید

مهار کردن این اعتیاد نه تنها به صرفه‌جویی مالی کمک می‌کند بلکه به تامین نیازهای اصلی و مهم شما نیز کمک می‌کند.

بیش از حد تحت‌تاثیر تبلیغات قرار می‌گیرید

تا حد امکان از قرار گرفتن در معرض تبلیغات خود را دور نگاه دارید؛ بهتر است قدرت تصمیم‌گیری خود را تقویت کنید تا تصمیمات مالی‌تان تحت تأثیر صحیح قرار گیرد و از خرج‌های اضافی جلوگیری کنید.

درآمدتان کم ولی هزینه‌هایتان بالاست

بررسی و برنامه‌ریزی برای افزایش درآمد یا کاهش هزینه‌ها می‌تواند به بهبود وضعیت مالی شما کمک کند.

دخل و خرج خود را یادداشت نمی‌کنید

حفظ یک سیستم یادداشت‌برداری برای درآمد و هزینه‌ها به شما کمک می‌کند تا روال هزینه های خود را در مسیر صحیح نگه دارید.

یادداشت

قبل از رسیدن به درآمد، خرج می‌کنید

ایجاد برنامه مالی کوتاه مدت و بلندمدت می‌تواند شما را از هزینه های نادرست قبل از رسیدن به درآمد بیشتر حفظ کند.

با افرادی که تفکرات ضعیفی دارند، معاشرت دارید

اطرافیان شما می‌توانند تأثیر زیادی بر انگیزه و هدف‌های شما داشته باشند. معاشرت با افراد مثبت و هدفمند می‌تواند انگیزه شما را افزایش دهد.

عادت دارید با قرض گرفتن کارهایتان را پیش ببرید

برای هر کاری نباید بفکر قرض گرفتن افتاد چراکه، استفاده متناسب از وام‌ها و قرض‌ها، و درک مسئولیت‌های مالی مرتبط با آنها، مهم است تا به مشکلات مالی اجتناب شود.