این نشانه‌های ساده را جدی بگیرید؛ شاید مرض قند گرفته باشید!

این نشانه‌های ساده را جدی بگیرید؛ شاید مرض قند گرفته باشید!

گرسنگی شدید، افزایش ، کاهش وزن ناخواسته، تکرر ادرار، تاری دید، و تغییرات خلق‌وخو از جمله نشانه‌های شایع در ابتلای افراد به دیابت یا مرض قند است، ولی محققان می‌گویند شواهدی کشف کرده‌اند که نشان می‌دهد خارش دست‌ها نیز ممکن است از جمله این نشانه‌ها باشد.

تشخیص علائم دیابت ممکن است دشوار باشد، زیرا به ندرت باعث می‌شود که واقعاً احساس ناخوشایندی داشته باشید، اما اگر احساس خارش غیرعادی داشته باشید، ممکن است در خطر ابتلا به این بیماری باشید.

به نوشته سایت پزشکی دیابتس انگلیس (Diabetes.co.uk) یکی از علائم هشدار دهنده کلیدی دیابت داشتن خارش خاص در ناحیه تناسلی است. گفته می‌شود بیماران دیابتی نیز بیشتر از بقیه افراد مستعد ابتلا به بیماری‌ها و عفونت‌های قارچی هستند.

در دیابت، سطح گلوکز خون می‌تواند به طور غیر طبیعی بالا برود، بنابراین می‌تواند شرایط ایده آلی را برای رشد مخمر طبیعی فراهم کند و همچنین توانایی بدن برای مبارزه با عفونت را کاهش می‌دهد. دیابت همچنین می‌تواند باعث افزایش گلوکز در ادرار شود.

خارش دست نشانه پنهان مرض قند

تشخیص زودهنگام این بیماری بسیار مهم است، زیرا بیماران بیشتر در معرض خطر برخی از عوارض کشنده از جمله بیماری قلبی و سکته هستند.

دیابتی‌ها در چه شرایطی «نباید» روزه بگیرند؟