این نشانه‌ها در پاهای خود را خیلی جدی بگیرید!

به گزارش افق کرمانشاه به نقل از اطلاعات آنلاین از مایرور، سطوح بالای کلسترول می‌تواند شریان‌ها و عروق را مسدود کند و وقتی خون کمتری در آن‌ها جریان می‌یابد، افراد در برابر بیماری‌هایی مانند بیماری شریان محیطی (PAD) آسیب‌پذیر می‌شوند. زخم روی پا می‌تواند نشانه تعدادی از بیماری‌های جدی باشد. درد پا می‌تواند نشانه‌ای از یک وضعیت ناخوشایند به نام بیماری شریان محیطی (PAD) باشد که می‌تواند کشنده باشد.

PAD اغلب منجر به سایر شرایط جدی از جمله بیماری عروق کرونر قلب می‌شود و می‌تواند افراد را در معرض خطر سکته مغزی قرار دهد. سازمان سلامت بریتانیا (NHS) در دستورالعمل‌های خود می‌گوید، این یک بیماری شایع است که در آن تجمع رسوبات چربی در شریان‌ها، خون رسانی به عضلات پا را محدود می‌کند.

سه علامت اصلی وجود دارد که پزشکان می‌گویند برای جلوگیری از شدید شدن PAD باید از همان ابتدا درمان شوند. اگر هنگام ورزش درد مکرر پا را تجربه کردید، باید به پزشک عمومی خود مراجعه کنید.

علائمی مثل درد همزمان دو پا باید جدی گرفته شود و در صورتی که در مدت کوتاه بهبود نیابد می‌تواند نشانه مشکلات جدی در عروق باشد. با بروز PAD پوست انگشتان پا و اندام تحتانی سرد و بی‌حس و قرمز و سپس سیاه می‌شود. NHS می‌گوید تغییرات در رنگ پوست ممکن است در پوست‌های قهوه‌ای و سیاه سخت‌تر باشد.

اصلاح سبک زندگی به کاهش درد ناشی از PAD کمک می‌کند. پزشکان بر اهمیت رژیم غذایی سالم و کاهش وزن برای کاهش احتمال بدتر شدن PAD تاکید می‌کنند. در صورت عدم رسیدگی به این مشکلات، بیماری‌های جدی‌تری مثل سکته مغزی و بیماری قلبی رخ خواهد داد.

پیشنهاد فر نیوز
قیمت دلار امروز دوشنبه 16 مرداد 1402| جدیدترین قیمت دلار

تغییر رنگ پوست و ریزش مو در پاها، بی حسی یا ضعف، ناخن‌های شکننده و کندی رشد آنها، زخم‌هایی که در پا دیر خوب می‌شوند همگی نشانه‌هایی از بروز این بیماری است.

نوشته این نشانه‌ها در پاهای خود را خیلی جدی بگیرید! اولین بار در افق کرمانشاه | ofoqkermanshah.ir. پدیدار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *