بارزانی: به توافقنامه امنیتی بین بغداد و تهران پایبندیم

بارزانی: به توافقنامه امنیتی بین بغداد و تهران پایبندیم

«نچیروان » رئیس امروز پس از دیدار با وزیر امور خارجه اتریش در کنفرانس خبری اظهار داشت: ما به عنوان بخشی از خاک عراق به بین تهران و بغداد پایبند هستیم.

وی افزود: نمی‌خواهیم که اقلیم کردستان عراق منبع تهدیدی برای هر یک از کشورهای همسایه باشد.

بارزانی ادامه داد: در چارچوب توافقنامه امینتی منعقده بین ایران و عراق و با همکاری و هماهنگی بغداد، اقدامات مهمی صورت گرفته و امیدواریم این اقدامات موجب‌عدم بروز هرگونه مشکلات امنیتی و نظامی باشد.

رئیس اقلیم کردستان عراق براساس برداشت خود ابراز عقیده کرد که با اقدامات انجام شده توجیهی برای انجام عملیات نظامی از سوی ایران علیه این گروه‌ها در اقلیم کردستان عراق وجود ندارد.

سخنگوی وزارت امور خارجه ایران، دوشنبه هفته جاری بار دیگر تاکید کرد که مهلت تعیین شده برای خلع سلاح «گروه‌های تروریستی» در اقلیم کردستان عراق تمدید نخواهد شد.

«ناصر کنعانی» در نشست خبری هفتگی خود گفت: بر اساس توافق، مهلت تعیین شده برای خلع سلاح گروه‌های تروریستی در اقلیم کردستان عراق ۱۹ سپتامبر به پایان می‌رسد و تمدید نخواهد شد.

وی افزود: این موضوع به صراحت اعلام و به مقامات عراقی ابلاغ شده است و خوشبختانه دولت عراق نیز اقدامات خوبی انجام داده و بر پایبندی به تعهدات خود تاکید کرده است.

بارزانی: به توافقنامه امنیتی بین بغداد و تهران پایبندیم

سرلشگر «محمد باقری» رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ایران نیز ۲۱ تیر ۱۴۰۲ در کنفرانس فرماندهان نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: اگر عراق تا سپتامبر به تعهدات خود در خصوص گروه‌های تروریستی در اقلیم کردستان عراق عمل نکند، عملیات علیه این گروه‌ها را با قدرت تکرار خواهیم کرد.

پیشنهاد فر نیوز
سن شروع مصرف سیگار به ١٣ سالگی رسید

باقری گفت: گروه‌های تجزیه طلب که در شمال عراق مستقر شده اند، وضعیت ناامنی ایجاد می‌کنند.