بارش پراکنده باران تا پنج روز آینده در نواحی جنوبی کشور

بارش پراکنده باران تا پنج روز آینده در نواحی جنوبی کشور

براساس نقشه های پیش بینی طی پنج روز آینده در برخی مناطق واقع در دامنه ها و ارتفاعات هرمزگان جنوب کرمان و جنوب شرق فارس در ساعات بعد از ظهر و اوایل شب افزایش ابر و رگبار پراکنده گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقت انتظار می رود. همچنین جمعه در برخی نقاط واقع در شمال غرب رگبار پراکنده رخ میدهد.

شنبه در مناطقی از شمال غرب و برخی نقاط واقع در غرب غرب سواحل دریای خزر و ارتفاعات البرز مرکزی یکشنبه علاوه بر مناطق فوق در برخی مناطق واقع در خراسان شمالی و ارتفاعات البرز شرقی و دوشنبه در برخی نقاط واقع در شمال غرب و ارتفاعات البرز مرکزی و شرقی رگبار و رعدوبرق و وزش باد شدید موقت پیش بینی می شود. از امروز تا شنبه در نوار شرقی بویژه منطقه زابل و یکشنبه و دوشنبه در بخشهایی از مرکز و برخی مناطق استانهای واقع در دامنه های جنوبی البرز در بعضی ساعات افزایش سرعت وزش باد با احتمال خیزش گردوخاک پیش بینی می شود.

بارش پراکنده باران تا پنج روز آینده در نواحی جنوبی کشور

همچنین یکشنبه و دوشنبه در نوار شرقی کشور بویژه در منطقه زایل وزش باد شدید و خیزش گردوخاک و کاهش کیفیت هوا انتظار می رود. لازم به ذکر است طی روز شنبه با افزایش سرعت وزش باد و تشکیل توده گردوخاک روی کشور عراق انتقال گردوخاک به جنوب غرب و مناطق مرزی غرب کشور دور از انتظار نمی باشد.

امروز خلیج فارس و دریای عمان بویژه مناطق شرقی دریا و از جمعه تا دوشنبه شرق دریای عمان مواج خواهد بود.