بازدید شبانه مسئولان استانی و شهری کرمانشاه از محله آقاجان

  • افران
بازدید شبانه مسئولان استانی و شهری کرمانشاه از محله آقاجان

استاندار کرمانشاه با همراهی شهردار، فرماندار کرمانشاه و جمعی از مدیران ارشد استان از محله محروم آقاجان بازدید کردند.

به گزارش خبرگزاری ایمنا در کرمانشاه، محمدطیب صحرایی استاندار کرمانشاه شامگاه _چهارشنبه، نهم خرداد_ با همراهی جمعی از مدیران اجرایی و خدمات رسان از محله محروم آقاجان بازدید کرد و در جریان پیشرفت طرح ساماندهی این محله قرار گرفت.

محمدطیب صحرایی استاندار کرمانشاه در حاشیه بازدید شبانه از محله آقاجان در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا در کرمانشاه اظهار کرد: بررسی مسائل و مشکلات مناطق مختلف شهر کرمانشاه که وضعیت مشابه دارند از جمله منطقه آقاجان در دستور کار است.

وی افزود: پس از شروع طرح ساماندهی این محله در ساخت و احداث برخی پروژه‌های مدنظر از جمله مسجد تأخیری به وجود آمد که دلیل آن نیز لزوم تملک برخی از املاک بود که معارض‌های وجود داشت.

استاندار کرمانشاه گفت: ساخت مسجد از جمله پروژه‌هایی بود که قرار بود در این محله ساخته شود که به دلیل وجود معارض در املاک اطراف با تأخیر مواجه شد که اکنون رفع معارض شده است و ساخت مسجد با سرعت بیشتری پیگیری خواهد شد.

وی تصریح کرد: ۴ پلاک در اطراف ملک مسجد، تملک شد که ضمیمه می‌شوند و به مسجد اضافه می‌شود؛ مسجد فضای بیشتر و بهتری برای استفاده اهالی منطقه آقاجان خواهد شد.

صحرایی اضافه کرد: یکی دیگر از مطالبات اهالی خروج محله آقاجان از بن‌بست بود که اکنون پیگیر اجرا و ساخت یک معبر جدید هستیم تا تردد اهالی به محله تسهیل شود و احداث این معبر در ارتقای وضعیت محله مؤثر خواهد بود.

وی گفت: برای احداث معبر جدید برآورد شده است که حدود حداقل ۱۴۰ پلاک تملک شود که با همکاری اداره کل راه و شهرسازی استان پیگیر تملک هستیم و با همراهی کمیسیون ماده ۵ و اقدامات دیگری که لازم است این موضوع به‌زودی به نتیجه خواهد رسید.

استاندار کرمانشاه گفت: در محله آقاجان تعدادی املاک مخروبه وجود داشت که با زحمت جمعی و به طور خاص شهرداری کرمانشاه و شهرداری منطقه هشت تخریب و خاکبرداری و تسطیح شد.

بازدید شبانه مسئولان استانی و شهری کرمانشاه از محله آقاجان

وی در ادامه گفت: به دلیل پراکندگی املاک تخریب شده در سطح محله نیاز است برای اجرای پروژه‌های فرهنگی، ورزشی و اجتماعی مد نظر تعدادی از آن‌ها تجمیع شود که همین تجمیع نیاز به تملک برخی املاک دیگر دارد.

صحرایی گفت: در کنار مسجد که ساخته می‌شود یک یا دو زمین ورزشی نیز برای نوجوانان و جوانان محله ساخته خواهد شد و فضای مطلوبی برای اهالی فراهم خواهد شد.

وی گفت: اعتیاد به عنوان یک معضل در کرمانشاه وجود دارد که باید به صورت جدی تر برای مقابله و کاهش آن برنامه‌ریزی و اقدام کرد و گلایه جدی اهالی محله آقاجان حضور معتادان متجاهر است که گلایه به حقی است و باید دستگاه‌های متولی در فرصت کوتاهی اقدام به جمع‌ آوری معتادان متجاهر و سالم‌سازی محله کنند.

استاندار کرمانشاه گفت: برای ساماندهی سکونت‌گاه‌های غیر رسمی و محلات حاشیه‌ای که فاقد زیرساخت‌های لازم است، اعتباراتی در نظر گرفته شده است که از محل این اعتبارات موضوع ساماندهی محله آقاجان انجام خواهد شد.

وی گفت: در حاشیه بازدید دیداری نیز با اهالی محله آقاجان داشتیم و درخواست‌هایی داشتند که دستورات لازم جهت رسیدگی به مشکلات آن‌ها صادر شد.

کد خبر 758468

  • خودرو بر هشترود