بازسازی خطوط انتقال آب در شهرستان ثلاث باباجانی

  • افران
بازسازی خطوط انتقال آب در شهرستان ثلاث باباجانی

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه از تعمیر و بازسازی خطوط اصلی انتقال و انشعابات، همچنین شست‌وشوی مخازن ۱۱ روستای ثلاث باباجانی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری ایمنا از کرمانشاه، رضا داودی امروز _ سه‌شنبه بیست و دوم خرداد _ در جمع خبرنگاران با تشریح اقدامات انجام گرفته در شهرستان ثلاث باباجانی اظهار کرد: با توجه به شروع فصل گرما و افزایش مصرف آب شرب و جلوگیری از هرگونه تنش آبی، تعمیر شکستگی خطوط اصلی و انشعابات در روستاهای بخش مرکزی شهرستان ثلاث باباجانی در دستور کار قرار گرفت.

وی افزود: با تلاش کارکنان خدوم آبفا، در روز تعطیل، تعمیر شکستگی خطوط اصلی و انشعابات روستاهای "کتکه"، "نگره" و "عزیزآباد" انجام شد و با رفع این حوادث، از هدر رفت دو لیتر بر ثانیه آب شرب جلوگیری شد.

مدیرعامل شرکت آبفا استان کرمانشاه خاطرنشان کرد: با هدف آماده کردن مخزن آب شهرستان "میرآباد" برای آبگیری از خط انتقال "بانی‌عزیز" نیز، در ابتدا آب کافی جهت نشت گیری و شستشو به مخزن پمپاژ شد و سپس، شست‌وشو و گندزدایی انجام شد و در حال حاضر نیز مخزن آماده آبگیری است.

داودی از دیگر اقدامات انجام گرفته در شهرستان ثلاث باباجانی را تعویض الکتروموتور ایستگاه پمپاژ "شیخ صالح" در بخش مرکزی عنوان کرد و گفت: تعمیرات این ایستگاه پمپاژ که به دلیل سوختگی از مدار خارج شده بود، با تلاش پرسنل اتفاقات و تعمیرات برق آبفا در اولویت کاری قرار گرفت و برای رفع مشکل، موتور سوخته تعویض و موتور جدید جایگزین شد و بدین ترتیب آب پایدار بیش از ۵۰۰ مشترک تأمین شد.

وی از تعمیر تابلوی برق ایستگاه پمپاژ روستای "دشت لیل" در بخش زمکان خبر داد و اضافه کرد: تعمیر تابلوی برق این ایستگاه هم بلافاصله انجام و ایستگاه مجدداً وارد مدار بهره‌برداری شد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه با اشاره به رفع شکستگی خط انتقال در سه روستای دیگر بخش مرکزی ثلاث باباجانی، تصریح کرد: در پی تماس تلفنی اهالی روستاهای "برکر"، "کانی کریم" و "خدامروت" مبنی بر شکستگی خط انتقال آب، اکیپ حوادث و اتفاقات آبفا بلافاصله در محل حضور یافتند و با هدف رفع و تعمیر شکستگی و تعویض شیرفلکه اقدامات لازم انجام شد.

داودی ادامه داد: با انجام این تعمیرات در روستاهای مذکور از هدررفت حداقل سه لیتر بر ثانیه آب شرب جلوگیری شد.

وی با اشاره به تعویض کابل سوخته در ایستگاه پمپاژ "نقده" در مجتمع آبرسانی"مامیشان" گفت: رعد و برق‌های متعدد موجب سوختن کابل برق و از کار افتادن پمپاژ آب شرب از "نقده" به "کانی‌رش" شده بود که پس از اطلاع شرکت آبفا، اکیپ مربوطه در محل حاضر و طی مدت کوتاهی کابل آن تعویض و مشکل رفع شد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه اضافه کرد: این حادثه، قطعی چند ساعته آب روستاهای بخش مرکزی را در پی داشت که با اقدامات انجام گرفته مشکل قطعی آب ۱۰ روستا رفع شد.

داودی اضافه کرد: در راستای انجام تعهدات بخش کنترل کیفی آب شرب و جلوگیری از نفوذ احتمالی آب گل آلود ناشی از بارندگی‌ها نیز طی درخواست آبدار روستا "کلاه سیاه" مبنی بر جریان سیلاب در اطراف مخزن منبع تأمین آب این روستا، این مخزن توسط عوامل آبفا شست‌وشو شد.

وی گفت: این روند برای سایر منابع آب روستایی نیز در دست اقدام است و به ترتیب تمام منابع ذخیره آب در روستاها شست‌وشو می‌شود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه اضافه کرد: رفع اتفاقات حوزه آب شرب در اولویت کاری شرکت آب و فاضلاب استان قرار دارد و تمام تعمیرات در این حوزه به روز است.

کد خبر 762240

  • خودرو بر هشترود