بازگشایی گردنه تته در محور پاوه به مریوان
بازگشایی گردنه تته در محور پاوه به مریوان

گردنه برفگیر تته در محور پاوه به مریوان پس از ۴ ماه بسته شدن با تلاش بی وقفه نیرو‌های راهداری بازگشایی شد. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه، مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمانشاه با اعلام این خبر گفت: طول گردنه تته ۲۱ کیلومتر است که ۱۷ کیلومتر از […]

گردنه برفگیر تته در محور پاوه به مریوان پس از ۴ ماه بسته شدن با تلاش بی وقفه نیرو‌های راهداری بازگشایی شد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه، مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمانشاه با اعلام این خبر گفت: طول بازگشایی گردنه تته در محور پاوه به مریوانگردنه تته ۲۱ کیلومتر است که ۱۷ کیلومتر از این مسیر در حوزه راهداری شهرستان پاوه و ۴ کیلومتر در حوزه راهداری استان کردستان قرار دارد.

کرمی افزود: عملیات برف روبی ۲۵۰ هزار متر مکعب از این مسیر با ۴ دستگاه ماشین سنگین و ۶ نیروی راهداری در ۷ روز بدون وقفه انجام شده است.

وی از رانندگان در خواست کرد: با توجه به کوهستانی بودن مسیر هنگام تردد در این محور حتما تجهیزات زمستانی به همراه داشته باشند.

گردنه تته سخت گذرترین مسیر ارتباطی بین استان‌های کردستان و کرمانشاه است و در نیمی از سال به خاطر برف سنگین، کولاک شدید، سقوط بهمن، خطر ریزش کوه، مه شدید و عدم دید کافی برای رانندگی مسدود می‌شود.

 

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
افزایش 7 برابری "فوتی‌های کرونا" کرمانشاه در یک روز!