بازگشت جذاب فرهاد؛ همان چیزی که انتظارش را داشتیم

بازگشت جذاب فرهاد؛ همان چیزی که انتظارش را داشتیم

پس از نتایج ناامید کننده در سه هفته ابتدایی و کسب فقط یک تساوی و تحمل دو شکست، برای دیدار خارج از خانه برابر عجمان، چاره‌ای جز کسب پیروزی نداشت. هر نتیجه‌ای جز دشت سه امتیاز در این مسابقه، می‌توانست عواقب بدی را برای سرمربی جوان کلباء به دنبال داشته باشد.نکته مهم اینکه عجمان نیز در قعر جدول جای گرفته بود و می‌خواست از این بازی خانگی، دست پر خارج شود. روی نیمکت میزبان نیز یک چهره آشنا نشسته بود. کایو زاناردی برزیلی همان سرمربی‌ای است که فصل قبل هدایت الطائح را برعهده داشت و در هفته نخست فصل قبل، اولین شکست فرهاد را رقم زد.افزایش فشارها روی مجیدی او را در موقعیتی قرار داده بود که با تمام قوا برای کسب پیروزی پای به زمین مسابقه گذاشت ولی گل زودهنگامی که ولید ازارو مراکشی به ثمر رساند، کار را برای کلباء سخت کرد بخصوص اینکه فیلیپ کیس در دقیقه 11 با کارت قرمز مستقیم اخراج شد ولی VAR به داد فرهاد رسید و رنگ کارت را به زرد تغییر داد.اما طوفان اتحاد کلبا و مجیدی در 15 دقیقه آخر نیمه نخست آغاز شد.

جایی که مدافع عجمان روی پاس عرضی حبیب الفردان به اشتباه دروازه خودی را باز کرد و در ادامه نیز آندرس وومبرگر با یک شلیک تماشایی گل دوم را زد و نیز با یک ضربه چیپ دیدنی، کار میزبان را در نیمه اول تمام کرد تا کلباء با پیروزی 3 بر یک به رختکن برود.بازی تهاجمی کلباء در نیمه دوم نیز ادامه داشت و آنها خیلی زود توسط حبیب الفردان صاحب یک خطای پنالتی شدند که دنیل بسا آن را وارد دروازه کرد و گل قایدی نیز تیر خلاصی بود بر پیکر میزبان. البته که وینگر بوشهری می‌توانست از موقعیت تک به تکی که به دست آورده بود، استفاده بهتری ببرد ولی ضربه او را گلر عجمان مهار کرد تا بازی 6 بر یک نشود.خط دفاعی کلباء که همواره موجب آزار فرهاد مجیدی بوده و فصل قبل این تیم بر اثر اشتباهات عجیب مدافعان جوانش گل‌های زیادی را دریافت کرد، در این بازی نیز به ولید ازارو فرصت هت تریک داد تا برتری پر گل و 5 بر یک ببرها به 5 بر 3 تغییر کند.

با این پیروزی، تیم فرهاد مجیدی به آرامش رسید. این سرمربی جوان به پیروزی برابر عجمان نیاز مبرمی داشت و به خواسته‌اش رسید هر چند که اگر مهدی قایدی کمی دقت می‌کرد، می‌توانست این پیروزی پر رنگ‌تر باشد.کسب سه امتیاز دیدار با عجمان به حدی برای فرهاد اهمیت داشت که او در نشست خبری پس از بازی نیز به آن اعتراف کرد و گفت که آنها به سه امتیاز این دیدار نیاز ضروری داشته‌اند و به آن رسیده‌اند. حالا کلباء باید برای یک دیدار آسان دیگر آماده شود. آنها هفته بعد به مصاف حتا قعر جدولی می‌روند و سپس بازی‌های لیگ بخاطر فیفا دی تعطیل می‌شود و سه امتیاز آن مسابقه می‌تواند کمک زیادی به فرهاد بکند تا با استفاده از تعطیلی 20 روزه لیگ، روی نقاط ضعف تیمش کار کند.مسئله‌ای که در مورد کلباء وجود دارد، آمار خطوط دفاعی و حمله این تیم است. جایی که آنها با به ثمر رساندن 8 گل، جزو تیم‌های برتر ادنوک لیگ هستند ولی در سمت مقابل با دریافت یازده گل، دومین خط دفاعی ضعیف لیگ را به خود اختصاص داده‌اند. با توجه به آمار خوب تیم‌های مجیدی در بخش دفاعی، دریافت یازده گل در چهار هفته، آمار بسیار عجیبی برای او محسوب می‌شود.

مجیدی