بازیگران هالیوود پای میز مذاکره رفتند

بازیگران هالیوود پای میز مذاکره رفتند

انجمن نویسندگان آمریکا که نماینده نویسندگان اعتصاب‌کننده است اعلام کرده که پینشهاد متقابلی از سوی استودیو‌ها دریافت کرده که آن را در دست بررسی دارد.

این انجمن گفته که پس از بررسی پیشنهاد اتحاد تهیه‌کنندگان فیلم و تلویزیون که از طرف شرکت‌هایی، چون والت دیزنی و نتفلیکس مذاکره می‌کند، هفته آینده به این پیشنهاد پاسخ خواهد داد.

انجمن نویسندگان آمریکا و اتحاد تهیه کنندگان فیلم و تلویزیون در روز چهارم ماه اوت برای گفتگو در خصوص ازسرگیری مذاکرات با هم دیدار کردند.

در این نشست انجمن نویسندگان آمریکا از استودیو‌ها انتقاد کرد که نشانه‌ای از تیره شدن مذاکرات بود.

نویسندگان در روز دوم ماه می‌پس از به بن‌بست رسیدن مذاکرات میان انجمن نویسندگان و اتحادیه تهیه‌کنندگان، در اعتراض به دستمزدها، حداقلی کارکنان اتاق نویسندگان و باقیمانده پرداخت‌ها در دوره استریم و دیگر مسائل دست به اعتصاب زدند.

در ماه ژوئیه نیز بازیگران به نمایندگی از انجمن بازیگران سینما به دلیل دستمزد و استفاده از در تولیدات سینمایی اعتصاب کردند که در پی آن تولید برنامه‌های تلویزیونی و فیلم‌ها عملا متوقف شد.

این اعتصاب‌ها تمامی کسب و کار‌های جهان سرگرمی را متاثر از خود کرد.

از سال ۱۹۶۰ به این سمت، این برای نخستین بار است که هر دو اتحادیه اعتصاب می‌کنند.

بازیگران هالیوود پای میز مذاکره رفتند

بحث نارضایتی بازیگران هالیوود از دستمزد‌های خود، موضوع مرتبط با سال میلادی جاری نیست. اختلاف دستمزد بازیگران مرد و زن، سال‌هاست که به محلی برای اعتراض بازیگران تبدیل شده است. بسیاری از بازیگران زن مطرح هالیوود، نصف یا یک‌سوم بازیگران مرد دستمزد می‌گیرند و این موضوع، بار‌ها به رسانه‌ها نیز کشیده شده و تحقیقاتی راجع آن صورت گرفته است.