بافت‌های قدیمی و خاموش شهر اصفهان جانی تازه می‌گیرد

بافت‌های قدیمی و خاموش شهر اصفهان جانی تازه می‌گیرد

مشاور شهردار در بافت تاریخی اصفهان گفت: در بافت‌های تاریخی این کلان‌شهر فضا برای اجرای رویدادهای فرهنگی بسیار مناسب است و با انجام این فعالیت‌های فرهنگی متناسب با این فضاها می‌توان جریان زندگی را به قسمت‌هایی از این بافت‌ها که دچار خاموشی و فراموشی شده است، بازگرداند.

به گزارش خبرنگار ایمنا، مژگان ابراهیمی امروز _شنبه سیزدهم آبان ماه_ در نشستی با موضوع بحث و تبادل نظر در خصوص برگزاری رویدادهای فرهنگی در بافت تاریخی شهر اصفهان در محل انجمن خیریه توان‌خواهان آسوده ماوی اظهار کرد: رگه‌هایی در این کلان شهر به ویژه در بافت‌های قدیمی وجود دارد، برای مثال اطراف مسجد جامع که رو به اضمحلال است.

وی افزود: در این بافت‌ها گروه‌های اجتماعی نامناسبی جایگزین شده است و معابر و خانه‌های تاریخی ارزشمندی وجود دارد که نباید تخریب یا عقب نشینی بلکه از آنها محافظت و بافت تاریخی آنها حفظ شود.

مشاور شهردار در بافت تاریخی اصفهان با بیان اینکه ما آئین‌ها و رویدادهایی داریم که برای اجرای آن‌ها در مکان‌های مختلف شهری فضای مناسبی وجود ندارد، تصریح کرد: در بافت‌های تاریخی فضا برای اجرای این رویدادها بسیار است و با انجام فعالیت‌های فرهنگی متناسب با این فضاها می‌توان جریان زندگی را به قسمت‌هایی از این بافت‌ها که دچار خاموشی و فراموشی شده است، بازگرداند.

وی تاکید کرد: اجرای رویدادهای فرهنگی در این موقعیت‌های شهری باید به لحاظ هویتی و شاخصی متناسب با آن فضا باشد.

ابراهیمی ادامه داد: سوگواره‌ها و به ویژه جشنواره‌ها که دارای جذابیت بیشتری برای گروه‌های متنوع شهروندان است را می‌توان در این بافت‌ها به اجرا در آورد.

وی خاطرنشان کرد: اجرای رویدادهای فرهنگی در این گونه فضاهای شهری که دچار رکود و دارای بافت اجتماعی نامناسب و در نتیجه ناامن شدن این فضاها شده است، می‌تواند با حضور مردم در این موقعیت‌های شهری امنیت و نشاط را دوباره به آن بازگرداند.

کد خبر 701582