بایدن به شدت هوادار اسرائیل است/ایران شایسته برخورداری از برجام نیست
بایدن به شدت هوادار اسرائیل است/ایران شایسته برخورداری از برجام نیست

یک سناتور پیشین آمریکا و از جمله هواداران صهیونیست‌ها در تازه‌ترین اظهار نظر گفت که رئیس جمهور آمریکا از هواداران پرو پا قرص (رژیم) اسرائیل است. به گزارش فرتاک نیوز، به نوشته وبگاه «عروتص شوع» «جو لیبرمن» سناتور اسبق دموکرات آمریکا چهارشنبه شب به وقت تهران  به شبکه خبری ۱۱ اسرائیل گفت: «جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا […]

یک سناتور پیشین آمریکا و از جمله هواداران صهیونیست‌ها در تازه‌ترین اظهار نظر گفت که رئیس جمهور آمریکا از هواداران پرو پا قرص (رژیم) اسرائیل است.

به گزارش فرتاک نیوز، به نوشته وبگاه «عروتص شوع» «جو لیبرمن» سناتور اسبق دموکرات آمریکا چهارشنبه شب به وقت تهران  به شبکه خبری ۱۱ اسرائیل گفت: «جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا به شدت هوادار اسرائیل است. برجام مربوط به ۵ سال قبل بوده و ایران اینک سزاوار این توافق نیست.»

وی پیش‌تر نیز گفته بود که اگر دولت بایدن به سرعت به مذاکره با ایران بازگردد و راحت با ایرانی‌ها توافق کند، به زمانی بسیار بدتری بازخواهیم گشت.

جو لیبرمن گفته بود که توافق دوران «باراک اوباما» رئیس جمهور اسبق آمریکا با ایران یک اشتباه بود و بهتر است که آمریکا رویکرد «فشار حداکثری» را علیه ایران به کار گیرد.

جو بایدن در خلال مبارزات انتخاباتی قول داده بود که تصمیمات «دونالد ترامپ»  رئیس جمهور سابق آمریکا را در بعضی از حوزه‌ها از جمله توافق هسته‌ای ایران تغییر خواهد داد.  ترامپ در سال ۲۰۱۸ با نقض قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل و علی‌رغم مخالفت جامعه جهانی، از برجام به طور کامل خارج شد.

ترامپ بعد از خروج از برجام وعده داده بود با پیگیری سیاست فشار حداکثری، ایران را به حضور پای میز مذاکره برای رسیدن به «توافقی بهتر» -به زعم او- مجاب خواهد کرد، اما در تحقق اهدافش شکست خورد و کاخ سفید را ترک کرد.

 

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
۱۶۹ بیمار کرونایی در بیمارستان‌های کرمانشاه بستریهستند