بایدن مسئول حمله حماس به اسرائیل است

بایدن مسئول حمله حماس به اسرائیل است

همزمان با افزایش حماس علیه در غزه، ایالات متحده ادعا کرده است که در حال اقدام برای پاسخ به آن چیزی است که رئیس جمهور آمریکا «حملات وحشتناک علیه رژیم صهیونیستی» نامیده است.

این در حالی است که گروهی از نامزدهای انتخابات ریاست‌جمهوری حزب جمهوری‌خواه، بایدن را به دلیل سیاستهای اشتباهش، مسئول اصلی این حملات دانسته‌اند.

بایدن عصر روز شنبه در جریان سخنرانی خود به موضوع حملات گسترده حماس علیه مواضع رژیم صهیونیستی پرداخت و این حملات را در روزی که مصادف با پنجاهمین سالگرد جنگ «یوم کیپور» بود، محکوم کرد.

به گزارش «ای‌بی‌سی نیوز»، جو بایدن، عصر روز شنبه در کاخ سفید آن‌چه که در سرزمین‌های فلسطین اشغالی علیه رژیم صهیونیستی اتفاق افتاده را«تراژیک» خوانده و گفت: «به همه جهانیان می‌گوییم که آمریکا در کنار اسرائیل ایستاده و هرگز در حمایت از آن‌ها کوتاهی نخواهد کرد».

بایدن همچنین این حق را برای رژیم صهیونیستی قائل شد که از خود و مردمش در جریان حملات اخیر، حمایت کند.

وی اوایل روز شنبه در بیانیه‌ای کتبی تأکید کرد که با «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی راجع به وضعیت پیش آمده صحبت کرده است و به این رژیم اطمینان داده که حمایت آمریکا از این رژیم در جریان حملات اخیر، اصلی مسلم و قطعی است.

در این بیانیه بایدن برای ارائه تمامی ابزارهای مورد نیاز به رژیم صهیونیستی جهت حمایت از این رژیم و مردمش اعلام آمادگی کرده است.

«آنتونی بلینکن» وزیر امور خارجه آمریکا نیز، اظهارات رئیس جمهور این کشور را تکرار و عنوان کرد که ایالات متحده، اقدامات حماس علیه رژیم صهیونیستی را محکوم می‌کند.

پیشنهاد فر نیوز
بیماری تب کریمه کنگو تا ۲ هفته آینده به اتمام می‌رسد

بایدن مسئول حمله حماس به اسرائیل است

بلینکن موضع آمریکا را در همبستگی کامل با مردم و رژیم صهیونیستی عنوان کرده و اظهار کرده است که این کشور برای دفاع از حق رژیم صهیونیستی از این رژیم نهایت حمایت را به عمل خواهد آورد.

طبق گزارشات منتشر شده از سوی منابع خبری، «لوید آستین»وزیر دفاع آمریکا نیز با «یوآو گالانت» وزیر دفاع رژیم صهیونیستی صحبت کرده و آمریکا را متعهد به حمایت از مواضع رژیم صهیونیستی در ماجرای مقابله با فلسطین کرده است.

علی‌رغم تمامی حمایت‌هایی که اعضای کابینه دولت بایدن از رژیم صهیونیستی به عمل آورده‌اند، نامزدهای ریاست‌جمهوری حزب جمهوری‌خواه ، صبح روز گذشته، در یک موضع‌گیری تند، دولت بایدن را مسئول حملات اخیر حماس به رژیم صهیونیستی عنوان کردند.

«مایک پنس» نامزد انتخاباتی حزب جمهوری‌خواه و معاون سابق دونالد ترامپ، با انتقاد از عملکرد بایدن، سیاست‌های دو سال گذشته وی در سطح جهانی را که به اعتقاد وی بسیار ضعیف بوده است، عامل اصلی این ماجرا دانسته و در این زمینه به اقدامات وی در ماجرای عقب‌نشینی ضعیفش از افغانستان اشاره کرده است.

«ران دی سانتیس» فرماندار فعلی فلوریدا و نامزد دیگر حزب جمهوری‌خواه در انتخابات ریاست‌جمهوری سال آینده آمریکا نیز ضمن انتقاد از سیاست‌های اجرایی بایدن، عملکرد وی در برابر رژیم صهیونیستی را مایه شرمساری خوانده است و به ابراز مخالفت با سیاست های بایدن در این رابطه پرداخته است.

به گفته ‌ای‌بی‌سی نیوز، یکی از مهم ترین پیامدهای احتمالی حملات اخیر حماس به رژیم صهیونیستی، احتمال انحلال مذاکرات کنونی با میانجی گری ایالات متحده جهت عادی سازی روابط رژیم صهیونیستی و عربستان سعودی خواهد بود.

پیشنهاد فر نیوز
برای ما هر بازی حکم فینال را دارد/ فلسطین تیمی سختکوش است