باید کرمانشاه را برای میزبانی از جمعیت ۵ میلیونی زوار اربعین آماده کنیم

محمدطیب صحرایی استاندار کرمانشاه، عصر امروز (۱۶ آبان) در این مراسم با تقدیر از موکب‌داران استان برای خدمت‌رسانی به زوار اربعین، اظهار کرد: باید از همین امروز مجدانه برای خدمت‌رسانی مطلوب به زوار اربعین در سال آتی برنامه ریزی و تلاش کنیم.

صحرایی افزود: امسال توفیق این را داشتیم که میزبان یک میلیون نفر از زوار اربعین باشیم اما باید خود را برای میزبانی از جمعیت پنج میلیون نفری و حتی بیشتر آماده کنیم.

استاندار کرمانشاه گفت: باید از شرق تا غرب و از شمال تا جنوب استان را آماده پذیرایی از زوار اربعین کنیم.

بهمن صحرایی مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات استان نیز در این مراسم با بیان اینکه هر ساله به لحاظ کمی و کیفی شاهد افزایش تعداد موکب های استان هستیم، گفت: اربعین امسال افزایش ۳۰ درصدی تعداد موکب ها را نسبت به اربعین سال گذشته شاهد بودیم.

وی افزود: استان کرمانشاه ۲۵۳ موکب شناسنامه دار مردمی دارد، ضمن اینکه اربعین امسال ۳۶ موکب نیز توسط مردم استان کرمانشاه در کشور عراق برپا شده بود.

مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات استان کرمانشاه با اشاره به افزایشی بودن آمار تردد زوار اربعین از مرز خسروی، افزود: در حالی که در اربعین سال گذشته ۳۰۰ هزار نفر از استان کرمانشاه تردد کردند، در اربعین امسال این آمار به بیش از یک میلیون نفر رسید.

مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات استان کرمانشاه پیش بینی کرد: اربعین سال آینده آمار زواری که از استان کرمانشاه راهی پیاده روی اربعین می شوند به دو میلیون برسد.

وی تاکید کرد: از همین حالا باید بسترها را برای تردد دو میلیونی زوار اربعین در سال آتی فراهم کنیم.

پیشنهاد فر نیوز
اضافه شدن ۵۰ رشته تخصصی دکترا در دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه

وی با بیان اینکه باید به سمت ساخت موکب های دائمی برای خدمت‌رسانی به زوار اربعین برویم، گفت: هم اکنون پنج موکب در حال ساخت در استان داریم و برنامه ریزی برای ساخت چهار موکب دیگر نیز در دست اقدام است.

وی با اشاره به خدمات رسانی مطلوب موکب های کرمانشاه در اربعین امسال، گفت: بر اساس ارزیابی های صورت گرفته مرز خسروی
رتبه نخست کشور را از حیث رضایتمندی زوار در بین مرزهای کشور کسب کرده است.
در این مراسم از موکب داران کرمانشاهی تجلیل شد.

انتهای پیام

نوشته باید کرمانشاه را برای میزبانی از جمعیت ۵ میلیونی زوار اربعین آماده کنیم اولین بار در پایگاه خبری تحلیلی افق کرمانشاه | ofoqkermanshah.ir. پدیدار شد.