احداث سد بیستون، گامی مهم برای تامین آبِ صنایع بزرگ کرمانشاه است
احداث سد بیستون، گامی مهم برای تامین آبِ صنایع بزرگ کرمانشاه است
  • فرنیوز 1
  • 6 دی 1399
  • ۰

فر نیوز  …  بهرام درویشی با اعلام این مطلب اظهار داشت: خوشبختانه در شرق شهر کرمانشاه شاهد یک اتفاق بسیار مهم هستیم و با همکاری وزارت نیرو دریافت مجوز و تخصیص سد خاکی بیستون در مراحل نهایی است.

 وی افزود: با تکمیل این سد خاکی، سالانه حدود ۲۰ تا ۳۰ میلیون مترمکعب آب از رودخانه گاماسیاب به وسیله سیسنم پمپاژ به مخزن این منتقل می شود.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان کرمانشاه اظهار داشت: این سد قرار است نیاز آبی صنایع پایین دست شرق شهر کرمانشاه مانند شهرک‌های صنعتی زاگرس و فرامان و همچنین پالایشگاه آناهیتا، نیروگاه حرارتی بیستون و پتروشیمی کرمانشاه را تامین کند و با یک قیمت مناسب در اختیار این صنایع قرار دهد.

وی با اشاره به اینکه اکنون اغلب این صنایع برای مصارف خود از منابع آب زیرزمینی برداشت می‌کنند در ادامه عنوان کرد: با احداث این سد در مصرف منابع آب‌های زیرزمینی شرق استان _ که در وضعیت بحرانی هستند _ صرفه جویی می‌شود.

درویشی ادامه داد: خوشبختانه این پروژه از ردیف بودجه برخوردار است و امیدواریم بتوانیم این تخصیص را بگیریم. همچنین آن را در لایحه بودجه ۱۴۰۰ هم بگنجانیم.
 
وی بیان کرد: سرمایه‌گذارهای متعددی برای اجرای این پروژه اعلام آمادگی کرده‌اند زیرا این طرح کاملاً اقتصادی و مختص بخش صنعت است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان کرمانشاه ادامه داد: علاوه بر این‌ها یک محیط بسیار زیبای گردشگری پیرامون این پروژه شکل خواهد گرفت.

وی در ادامه تاکید کرد: در واقع سد بیستون یک سد کاملاً استراتژیک در حوزه صنعت، گردشگری و مدیریت منابع آب زیرزمینی در دشت‌های شرق کرمانشاه محسوب می شو‌د.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
امام جمعه محترم ، شک ندارم اگر دلسوز  موضو ع  بودید  با  تماسی  ، نامه ای  ، یاداشتی و ملاقاتی !!

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اخبار مرتبط