به گزارش گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه، بهزاد مهدویان متخصص بیماری‌های عفونی به مناسبت هفته ملی سلامت مردان با اشاره به اینکه بیشتر مبتلایان و قربانیان کرونا از میان گروه مردان هستند، گفت: متاسفانه مردان به دلیل کم توجهی و غفلت نسبت به سلامت خود بیشتر در معرض خطر ابتلا به کرونا قرار […]

به گزارش گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه، بهزاد مهدویان متخصص بیماری‌های عفونی به مناسبت هفته ملی سلامت مردان با اشاره به اینکه بیشتر مبتلایان و قربانیان کرونا از میان گروه مردان هستند، گفت: متاسفانه مردان به دلیل کم توجهی و غفلت نسبت به سلامت خود بیشتر در معرض خطر ابتلا به کرونا قرار دارند.

این عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه افزود: مردان به نسبت زنان چندان به رعایت دستورهای بهداشتی پایبند نیستند و همین امر موجب شده که بیش از زنان به بیماری کرونا مبتلا شده و متاسفانه بیش از زنان قربانی این بیماری شوند.

مهدویان گفت: از طرفی موضوع دیگری که باعث شده مردان به نسبت زنان بیشتر قربانی کرونا شوند، عدم توجه آن‌ها به درمان به موقع این بیماری است.

او افزود: بسیاری مردان در برابر مراجعه به پزشک و درمان به موقع بیماری کرونا مقاومت کرده و متاسفانه زمانی مراجعه می‌کنند که بیماری شدت یافته و ریه‌های آن‌ها را تا حد زیادی درگیر کرده و همین امر موجب می‌شود که بیشتر فوتی‌های کرونا از میان مردان باشد.

مهدویان به تفکرات عجیب برخی مردان جوان در خصوص بیماری کرونا اشاره کرد وافزود: برخی افراد به اصطلاح در برابر بیماری کرونا قلدری کرده و مدعی هستند که، چون جوان و ورزشکار هستند به این بیماری مبتلا نمی‌شوند و یا نهایتا مثل یک سرماخوردگی ساده آن را پشت سر می‌گذرانند و این درحالی است که بستری‌های کرونا و فوتی‌ها چیز دیگری نشان می‌دهد و آن این است که کرونا پیر و جوان و ورزشکار و غیرورزشکار نمی‌شناسد و می‌تواند برای همه افراد خطرناک باشد.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
15 اثر تاریخی و معنوی کرمانشاه ثبت ملی می‌شود

این متخصص بیماری‌های عفونی به تجربه شخصی خود در این زمینه اشاره کرد وافزود: خودم به عنوان یک پزشک متخصص اوایل شیوع این بیماری با توجه به اینکه بدن سالمی دارم و تغذیه مناسب داشته و اهل ورزش هستم تصورم این بود در حد یک سرماخوردگی به این بیماری مبتلا شوم، اما با ابتلا به کرونا چند هفته‌ای زمین گیر شده و در بیمارستان بستری شدم و به تجربه دریافتم این بیماری معیار مشخصی برای درگیری افراد ندارد و برای همه می‌تواند خطرساز شود.

مهدویان گفت: تمام افراد از مرد و زن گرفته تا پیر و جوان باید مراقبت‌های لازم را در برابر کرونا انجام داده و هیچ کس نباید احساس ایمنی در برابر این بیماری داشته باشد.

او به شناسایی برخی موارد ابتلا به کرونای انگلیسی در کشور هم اشاره کرد و افزود: متاسفانه این ویروس جدید جهش یافته تمایل زیادی به درگیری قشر جوان و نوجوان و کودکا دارد، بنابراین افراد در این سنین باید مراقبت‌های بهداشتی بیشتری داشته باشند.

انتهای پیام/ز