خواستار ثبت جهانی جشن شکرگذاری برداشت انار منطقه اورامانات به نام استان کرمانشاه هستیم.
خواستار ثبت جهانی جشن شکرگذاری برداشت انار منطقه اورامانات به نام استان کرمانشاه هستیم.

به گزارش  فر نیوز  به نقل از  خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه؛ امید قادری مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمانشاه گفت: خواستگاه جشن شکرگذاری برداشت انار در استان کرمانشاه و منطقه اورامانات است، به همین دلیل خواستار ثبت جهانی این مراسم به نام استان کرمانشاه هستیم. او با علام اینکه جشن انار […]

به گزارش  فر نیوز  به نقل از  خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه؛ امید قادری مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمانشاه گفت: خواستگاه جشن شکرگذاری برداشت انار در استان کرمانشاه و منطقه اورامانات است، به همین دلیل خواستار ثبت جهانی این مراسم به نام استان کرمانشاه هستیم.

او با علام اینکه جشن انار استان کرمانشاه در سال ۱۳۹۷ در فهرست میراث معنوی کشور به ثبت ملی رسیده است، گفت: قدمت و گستردگی مراسم شکرگذاری برداشت محصول انار در منطقه اورامانات استان کرمانشاه بسیار دیرینه‌تر و غنی‌تر از کشور آذربایجان است.

قادری افزود: به همین منظور طی نامه‌ای به شخص وزیر خواستار ثبت جهانی جداگانه‌ی این میراث ملی توسط یونسکو و یا مشارکت در پرونده کشور آذربایجان شده ایم.

مدیرکل میراث فرهنگی استان کرمانشاه با تاکید بر اینکه مستندات لازم برای تکمیل پرونده جمع آوری شده است، افزود: با جدیت پیگیر دفاع از حق و حقوق مردم استان در این پرونده خواهیم بود.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
کارزار رسانه ای پیشگیری از اعتیاد در استان کرمانشاه با همکاری سازمان حمل و نقل شهر و اداره کل بهزیستی استان کرمانشاه