به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمانشاه، ساده‌انگاری مردم نسبت به شیوع بیماری کرونا در استان و افزایش تعداد شهرهای با وضعیت زرد رنگ خطر جدی را در زمینه شروع موج چهارم کرونا در استان کرمانشاه به صدا در آورده است. بنابر آخرین اعلام دانشگاه علوم پزشکی استان کرمانشاه اکنون تعداد شهرهای با وضعیت زرد و […]

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمانشاه، ساده‌انگاری مردم نسبت به شیوع بیماری کرونا در استان و افزایش تعداد شهرهای با وضعیت زرد رنگ خطر جدی را در زمینه شروع موج چهارم کرونا در استان کرمانشاه به صدا در آورده است.

بنابر آخرین اعلام دانشگاه علوم پزشکی استان کرمانشاه اکنون تعداد شهرهای با وضعیت زرد و آبی برابر شده و این نگرانی برای افزایش تعداد شهرهای زرد در آینده افزایش یافته است.

اکنون هفت شهرستان پاوه، کنگاور، سنقر و کلیایی، هرسین، اسلام آباد غرب، سرپل‌ذهاب و صحنه در وضعیت زرد و هفت شهرستان ثلاث‌باباجانی، دالاهو، قصرشیرین، کرمانشاه، گیلانغرب، جوانرود و روانسر در وضعیت آبی قرار دارند.

از این رو ستاد استانی کرونا مصوبات ۲۴ گانه‌ای را اعلام کرده که براساس آن با توجه به شرایط بیماری کووید ۱۹ با استفاده از ظرفیت تمام ادارات متولی به ویژه اطلاع‌رسانی گسترده از طریق صدا و سیما از برگزاری مراسم پنج‌شنبه و جمعه آخر سال جلوگیری می‌شود. 

 مسدود کردن تمام درب‌های ورودی و خروجی، جلوگیری از ازدحام و تجمع جمعیت در تشییع جنازه میت و برگزاری مراسم سوگواری، حضور حداکثر ۱۰ نفر از بستگان جهت خاکسپاری، اتخاذ تدابیر لازم جهت الزام همراهان متوفی به استفاده از ماسک و رعایت پروتکل‌های بهداشتی از جمله مصوبات ستاد در زمینه آرامستان‌ها است.

مصوبات ستاد در زمینه ادارات و سازمان‌ها نیز شامل الزام کردن ادارات شلوغ مانند دادگستری و پاسگاه های انتظامی به رعایت مواردی همچون فعالیت شعبات دادرسی مختلف به صورت یک روز در میان و در صورت امکان از طریق پیامک و به تعداد محدود مراجعین رجوع یا فراخوان شوند. 

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
آخرین وضعیت مصدومان پرسپولیس

 از ورود افراد بدون ماسک به داخل این اماکن جلوگیری شود و محلول‌های ضدعفونی‌کننده دست در ورودی و راهروها موجود باشد.

براساس این مصوبه گندزدایی دستگیره‌های در، نرده پله و میزهای کار باید روزانه انجام شود و عدم فراخوان عمومی جهت برخی امور اداری در بازه‌های زمانی کوتاه از قبیل اداره مالیات-شهرداری نیزاز این تأکیدات بوده است.

انتهای پیام/۸۳۲/ ت