به گزارش گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه، بهروز رستمی رئیس کانون وکلای دادگستری استان کرمانشاه در نشست خبری سالروز استقلال کانون وکلا که در سالن جلسات کانون وکلا کرمانشاه برگزار شد، اظهار کرد: دفاع یک امر تخصصی است و هرکس حق دارد برای خود یک وکیل مستقل انتخاب کند و ورود افراد غیر […]

به گزارش گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه، بهروز رستمی رئیس کانون وکلای دادگستری استان کرمانشاه در نشست خبری سالروز استقلال کانون وکلا که در سالن جلسات کانون وکلا کرمانشاه برگزار شد، اظهار کرد: دفاع یک امر تخصصی است و هرکس حق دارد برای خود یک وکیل مستقل انتخاب کند و ورود افراد غیر متخصص به این حرفه جرم محسوب می‌شود.

او افزود: کانون وکلا استان کرمانشاه در سال ۱۳۸۱ از کانون وکلا مرکزی مستقل شده است و هم اکنون ۷۰۰ وکیل دادگستری در استان کرمانشاه در حال فعالیت هستند.

رئیس کانون وکلای استان کرمانشاه بیان کرد: کانون وکلا دارای دادسرا انتظامی مخصوص جهت رسیدگی به تخلفات وکلا است و امسال ۷۳ پرونده به این دادسرا ارجاع داده شده است.

رستمی افزود: امسال  پنج هزار مشاوره حقوقی رایگان به مردم داده شده است و همچنین ۴۵۰ وکیل تسخیری، ۴۳ وکیل اتفاقی و ۱۵۰ وکیل معاضدتی برای افراد کم برخوردار از سوی کانون وکلا استان کرمانشاه انتخاب شده‌اند.

او با اشاره به ارائه مشاوره حقوقی رایگان در کانون وکلا استان کرمانشاه گفت: در روز‌های دوشنبه از ساعت هشت صبح الی ۱۲ ظهر در محل کانون وکلای کرمانشاه مشاوره حقوقی رایگان به افراد داده می‌شود.

رئیس کانون وکلای استان کرمانشاه بیان کرد: در سال جاری ۵۷ کارآموز وکالت ختم کارآموزی خود را دریافت کرده‌اند و سهمیه جذب وکیل در استان توسط یک هیئت سه نفره شامل رئیس کل دادگستری و رئیس دادگاه عمومی و انقلاب و رئیس کانون وکلا مشخص می‌شود.

رستمی افزود: با کمک وکلای استان کرمانشاه ۲ باب مدرسه در سرپل ذهاب و ماهیدشت که براثر زلزله سال ۹۶ آسیب دیده بودند به ارزش ۵۰۰ میلیون تومان ساخته شده است.
انتهای پیام/ز

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
پیام یحیی به برانکو