به گزارش خبرگزاری تسنیم از  کرمانشاه، آیت‌الله مصطفی علما در خطبه‌های نماز جمعه کرمانشاه با بیان اینکه امیرالمومنین(ع) می‌فرماید تقوا شبیه قلعه‌ای برای طی کردن عمر به سلامت است اظهار داشت: آنچه که در ادبیات غربی‌ها وجود دارد آنها را منفورتر می‌کند. امام جمعه کرمانشاه با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری خاطرنشان کرد: آمریکا […]

به گزارش خبرگزاری تسنیم از  کرمانشاه، آیت‌الله مصطفی علما در خطبه‌های نماز جمعه کرمانشاه با بیان اینکه امیرالمومنین(ع) می‌فرماید تقوا شبیه قلعه‌ای برای طی کردن عمر به سلامت است اظهار داشت: آنچه که در ادبیات غربی‌ها وجود دارد آنها را منفورتر می‌کند.

امام جمعه کرمانشاه با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری خاطرنشان کرد: آمریکا و سه دولت اروپایی باید این ادبیات را نسبت به ایران کنار بگذارند زیرا ایران زیر بار ادبیات مستکبرانه آنها نمی‌رود.

وی با بیان اینکه ایران دست‌پرورده امام راحل(ره) است که فرمود آمریکا هیچ غلطی نمی‌کند بیان کرد: منش ایران اسلامی براساس روش پیامبر اسلام(ص) است که  به سران ۴۰ کشور نامه فرستاد و همه را به اسلام‌ دعوت کرد که همه آنها از پادشاهان، حکما و امپراطوران آنها زمان بودند.

علما با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در دیدار بزرگواران مجلس خبرگان گفت: یکی از نکات مطرح شده توسط معظم له خطاب به همه دستگاه‌ها و سران سه قوه بود که براساس حرف نخست امام راحل(ره) مشکلات را با تشریک ‌مساعی حل کنیم و نگذاریم مشکلات به بگومگو برسد.

خطیب جمعه کرمانشاه با بیان اینکه همگی از جمله فضلا مسئولیت داریم مبانی فکری انقلاب را تقویت کنیم افزود: مواضع ولایت فقیه به عنوان یک خبره سبب شده است، امروز دنیا روی ما حساب باز کند و مقام معظم رهبری براساس این جایگاه فرمودند که باید ۲۰ سال جلوتر فکر کنیم تا انقلاب جلوتر از همه باشد.

علما با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر عمل براساس مصلحت گفت: عملکرد ما براساس مصلحت و نیاز کشور است و مقام معظم رهبری فرمودند براساس مصلحت اگر لازم باشد غنی سازی را ۶۰درصد انجام می‌دهیم و چنانچه کسی بخواهد یک کلمه از فرمایشات ایشان عقب نشینی کند خسارت است .

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
کرمانشاهی‌ها، به زندان‌ کتاب هدیه دهید

امام جمعه کرمانشاه به مناسبت‌های هشتم اسفند و روز امور تربیتی، ۱۵ رجب و وفات عقیله بنی‌هاشم و روز نیکوکاری در هفته آینده اشاره کرد و افزود: مردم با وجود مشکلات ناشی از ویروس کرونا در رزمایش مومنانه به همدیگر کمک کردند تا وضعیت امروز بهتر از سایر کشورها باشد و امیدوارم در چهاردهم اسفند هم این کمک‌ها ادامه یابد.

انتهای پیام/۸۳۱/ش