ایسنا/کرمانشاه معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه از کاهش شدید آمار بازدیدکنندگان از بناهای تاریخی استان بدنبال شیوع بیماری کرونا خبرداد و گفت: طی یازده ماهه امسال جمعا ۱۱۴ هزار و ۹۲۵ نفر از بناهای تاریخی استان بازدید کردند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهشی چشمگیر دارد. […]

ایسنا/کرمانشاه معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه از کاهش شدید آمار بازدیدکنندگان از بناهای تاریخی استان بدنبال شیوع بیماری کرونا خبرداد و گفت: طی یازده ماهه امسال جمعا ۱۱۴ هزار و ۹۲۵ نفر از بناهای تاریخی استان بازدید کردند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهشی چشمگیر دارد.

علی صابر در گفت و گو با ایسنا، بااشاره به تاثیر شیوع کرونا بر صنعت گردشگری، اظهار کرد: طی یکی دو سال گذشته برنامه هایی برای تحول و رونق در گردشگری استان طراحی کرده و با هدفگذاری که داشتیم، این روند رو به رشد باید با اجرای تعدادی برنامه در سال ۱۳۹۹ تداوم پیدا می کرد.

وی تصریح کرد: متاسفانه شیوع بیماری کرونا از اواخر سال گذشته تمام برنامه ریزی هایی که داشتیم را به هم ریخت و نتوانستیم با اجرای برخی برنامه ها  مانند رویداد بین المللی گردشگری کرمانشاه ۲۰۲۰ روند روبه رشد گردشگری کرمانشاه را سرعت ببخشیم.

معاون گردشگری استان کرمانشاه با بیان اینکه شیوع بیماری کرونا آمار بازدیدکنندگان از اماکن گردشگری استان را نیز طی این مدت به شدت کاهش داد، افزود: در یازده ماهه سال گذشته جمعا ۸۳۷ هزار و ۲۷۳ نفر شامل ۸۲۳ هزار و ۷۱۹ گردشگر ایرانی و ۱۳ هزار و ۵۵۴ گردشگر خارجی از بناهای تاریخی دارای ورودی استان دیدن کردند که کرونا این آمار را امسال بصورت چشمگیری کاهش داده است.

وی از کاهش ۷۲۳ هزار نفری تعداد گردشگران بازدیدکننده از بناهای تاریخی استان طی این مدت خبرداد و اضافه کرد: در یازده ماهه امسال حدود ۱۱۴ هزار و ۹۲۵ نفر شامل ۱۱۴ هزار و ۸۵۵ گردشگر ایرانی و ۷۰ گردشگر خارجی از بناهای تاریخی استان بازدید کرده اند که نسبت به مشابه سال گذشته حدود ۷۲۲ هزار و ۳۴۸ هزار نفر کاهش نشان می دهد.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
حقوق کارمندان و بازنشستگان در سال آینده باید حداقل ۲۰ درصدافزایش یابد

به گفته این مسئول امسال تاق بستان با ۶۷ هزار و ۱۸۱ نفر، بیستون با ۳۸ هزار و ۴۷۱ نفر و تکیه معاون الملک با ۲۱۵۲ نفر بازدید کننده همچنان در صدر بناهای تاریخی پربازدید استان قرار دارند.

وی در ادامه تاکید کرد: بیماری کرونا همانند سایر مناطق کشور و حتی دنیا مشکلات زیادی را برای گردشگری کرمانشاه ایجاد کرد که امیدواریم با فروکش شدن آن در ماه های آینده بتوانیم دوباره شاهد روزهای پررونقی برای گردشگری کرمانشاه باشیم.

انتهای پیام