تاب خبر

اطلاع رسانی و آگاهی به جامعه برای پیشگیری از ارتکاب به جرم

دی ۱۵, ۱۳۹۹

 

به گزارش فز نیوز  «حسین خوش اقبال» روز دوشنبه در جلسه رصد و پایش مشکلات بانوان زندان کرمانشاه که با حضور مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری و جمعی از مدیران در سرسرای امید استانداری کرمانشاه برگزار شد، افزود: باید نگاه های خود را به زندان و زندانی تغییر دهیم زیرا بعضی از افراد که دارای مشکل حاد نیستند، دچار گرفتارهایی شده و به دلایل و شرایطی به زندان افتاده اند که نباید از جامعه طرد شوند.

وی تصریح کرد: بانوان با توجه به توانمندی های اثرگذار خود، قادر به نقش آفرینی در جامعه هستند لذا به جایگاه و منزلت زنان هرچه بیشتر بها دهیم و با کرامت به این قشر موثر جامعه نگاه کنیم در واقع جامعه با رشد و تعالی بیشتری همراه خواهد شد.

وی ارایه آموزش، اطلاع رسانی و آگاهی به جامعه برای پیشگیری از ارتکاب به جرم را بسیار موثر عنوان کرد و گفت: خیلی از افراد که مرتکب جرم می شوند به دلیل نداشتن آگاهی و کسب آموزش های لازم از جمله عدم آگاهی از قوانین و معاملات است که با ارایه آموزش های لازم می توان جلوی بسیاری از مشکلات و گرفتاری ها را گرفت.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمانشاه با بیان اینکه زنان با توجه به روحیه سازندگی خود منشا پویایی و رشد جامعه هستند، ادامه داد: دستگاه های ذیربط می توانند در ندامتگاه ها با راه اندازی طرح های تولیدی، اقدامات و برنامه هایی دنبال کنند که زنان زندانی پس از رهایی، دوباره با ایجاد شغل قادر باشند که به کانون گرم خانواده خود برگردند.

وی اظهار داشت: برخی از جرم ها به دلیل عدم آموزش و آگاهی در جامعه است که در این زمینه دستگاه های ذیربط وظیفه دارند که نهایت اهتمام خود را برای آگاه سازی و آموزش به جامعه بکار گیرند.

خوش اقبال با بیان اینکه دستگاه های ذیربط استان ظرف یک هفته باید نسبت به تدوین برنامه های خود برای حل مشکلات زنان زندانی اقدام کنند، خواستار شناسایی و تفکیک زنان در زمینه ارایه آموزش به آنها برای کارآفرینی در بخش تولید متناسب با ظرفیت شهرستان ها شد.

وی بیان داشت: ضرورت دارد که در سفر رییس قوه قضاییه به استان برنامه ها و مسایل زنان زندانی را مطرح و ارایه کنیم.

خوش اقبال تصریح کرد: باید یک هماهنگی و همکاری لازم توسط خانه صنعت و معدن، اداره زندان ها، آموزش فنی و حرفه ای و انجمن زنان کارآفرین برای کار و اشتغال زنان زندانی پس از رهایی صورت گیرد و این موضوع با ارایه آموزش در زمینه های مختلف می تواند منجر به اشتغال این قشر از زنان شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمانشاه تاکید کرد: ضرورت دارد که زمینه بیشتری برای همکاری و مشارکت سمن ها، خیرین و کارآفرینان به منظور تسهیل و رفع مشکلات زنان فراهم شود و بتوانیم از این فرصت برای کارآفرینی بیشتر در جامعه استفاده کنیم.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
بیمه  سلامت استان  کرمانشاه رتبه  برتر را در میان استانهای کشور  کسب  کرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×