مقدمه  ، این روزها  شورا در درجه  بالای اختلافات قرار دارد  که البته پیش از این هم  اختلافات   وجود داشته  باز خوانی   گفتگو  چندی پیش ابراهیم مرادی  عضو شورای شهر خالی از لطف نیست ابراهیم مرادی در گفتگو با ایسنا، در خصوص علت غیبت برخی اعضای شورا، گفت: به عنوان سخنگوی شورا نمی‌توانم در این […]

مقدمه  ، این روزها  شورا در درجه  بالای اختلافات قرار دارد  که البته پیش از این هم  اختلافات   وجود داشته  باز خوانی   گفتگو  چندی پیش ابراهیم مرادی  عضو شورای شهر خالی از لطف نیست

ابراهیم مرادی در گفتگو با ایسنا، در خصوص علت غیبت برخی اعضای شورا، گفت: به عنوان سخنگوی شورا نمی‌توانم در این خصوص اظهار نظری داشته باشم و باید از خود اعضای غایب سوال کرد که چرا در جلسه حاضر نشدند. آنچه می‌توانم مطرح کنم این است که در یک پارلمان شهری باید هر اختلاف، پیشنهاد، اظهار نظر و یا نظارتی بر کار شهرداری داریم را انجام دهیم

و اگر هر مسئله ای هست بهترین راه این است که در صحن علنی شورا مطرح شود. اگر هر عضو شورا نسبت به موضوعی اعتراض دارد بدترین روش این است که فکر کند با غیبت کردن در جلسه می‌تواند به کسی ضرر بزند. این فکر از اساس اشتباه است، چرا که این وسط فقط مردم ضرر می‌کنند، زیرا تمام لوایحی که در صحن شورا مطرح می‌شود مربوط به مسائل شهر و شهرداری است.

سخنگوی شورای شهر کرمانشاه افزود: اگر لوایح غیرمنطقی هستند من باید به عنوان عضو شورا اعتراض کنم و حتی اگر بدترین لایحه بود و اکثریت هم با آن موافق بودند من اگر مخالف هستم باید به صحن علنی شورا بیایم و اعتراض خود را بیان کنم و تمام این موافقتها و مخالفت ها با ذکر توضیح در صورتجلسه شورا قید خواهد شد.
مرادی تاکید کرد: در خصوص اینکه چرا کسی نیامد و چه دلیلی داشت حرف نمی‌زنم، چون به خود آن اعضا مربوط است، اما ما از قبل اعلام کرده‌ایم که روزهای یکشنبه و دوشنبه جلسه شورا داریم، حال اینکه عنوان شده چون نامه شش روز قبل زده شده و هفت روز قبل نبوده و این غیرقانونی است، راهکار درستی نیست.

وی افزود: اگر هم هیات رییسه در این زمینه اشتباه کردند به خاطر یک روز و دو روز که نباید بنده نوعی لج کنم و نیایم. به عنوان یک عضو شورای مطلع باید بیام در صحن علنی شورا و به هیات رییسه یا رییس شورا تذکر دهم که مثلا کار شما دراین زمینه غیرقانونی بوده و نباید تکرار شود.
مرادی تصریح کرد: چرا اسم شورا را «پارلمان شهری» گذاشته اند، برای اینکه باید در این مکان همه اعضا حضور داشته و با مشارکت هم کار کرده و همفکری کنند، وگرنه این روش که من اگر مخالف موضوعی هستم پس در جلسه حاضر نشوم را که هرکسی بلد است.

نیامدن من عضو شورا در جلسه و عدم تشکیل جلسه مساوی است با معطل ماندن لایحه بودجه سال ۹۷، مساوی است با معطل ماندن لوایح شهرداری در خصوص کارهای عمرانی که نیاز شهر است. اگر به عنوان عضو شورا نسبت به لوایح شهرداری یا خود شهردار اعتراض دارم، قانون این حق را به من داده که اعتراض خود را بیان کنم، مردم تنها واژه شورا به صورت جمع را در ذهن دارند و اگر خوب عمل کنیم می‌گویند شورای موفق و اگر خدای نکرده بد عمل کنیم می‌گویند شورای متخلف و اصلا این وسط من «ابراهیم مرادی» یا فلان عضو را به صورت جداگانه نمی‌شناسند.
شورای کلانشهرها پی جذب اعتبارات بیشترند و ما سرگرم «مسائل کودکانه»!

وی افزود: متاسفانه درحالی که شوراهای شهر در سایر کلانشهرها به دنبال جذب اعتبارات بیشتر برای شهرشان و پیگیر جلسه با وزرا و رییس جمهور هستند، ما سرگرم یک سری مسائل کودکانه شده ایم و کرمانشاهی را که به فرمایش مقام معظم رهبری چهره زیبا و سینه ستبر ایران است را مکدر و این سینه را زخم خورده نشان می‌دهیم.

سخنگوی شورای شهر کرمانشاه تصریح کرد: این کارها برای شهری که مهد فرهنگ است زشت است که در روزهای پایانی سال و نزدیک به عید نوروز به جای آماده سازی شهر برای میهمانان نوروزی، پارلمانش رفتاری کند که در شأن نمایندگان و مردمان این شهر و این پارلمان نیست.
مرادی گفت: اعتقاد دارم شورا با شهردار یک تیم ۱۲ نفره است و شورا و شهردار مکمل هم هستند و باید هرمشکلی هست در صحن علنی شورا مطرح شود.
چند ۱۰ هزار نفر به ما رای ندادند که «قهر» کنیم

سخنگوی شورای شهر کرمانشاه افزود: چند ۱۰ هزار نفر به من رای دادند که در شورا قهر کنم. چند ۱۰ هزار نفر از مردم به من اعتماد کردند که اگر مثلا مدیری به دلخواه من جابجا نشد دیگر در جلسه نیایم و حرف نزنم، ما شورای شهر هستیم و باید به فکر شهر باشیم، متاسفانه همه فقط شعار می دهیم و تا زمانی که فکر تک روی و سِلفی گرفتن باکارهای پیش پا افتاده باشیم و تا زمانی که فکر مصاحبه‌های جنجالی و زدن حرف های بزرگ باشیم این شهر پیشرفت نمی کند. دوستان شورا اگر بدانند محله‌ای به اسم «آقاجان» هست نباید خواب داشته باشند

چهار سال فرصت کمی نیست، دوستان شورا اگر فکر کنند که محله ای به اسم «آقاجان» داریم اگر وجدان داشته باشند شبانه روز نمی خوابند. دوستان اگر بدانند محله‌ای به نام «ملاحسینی» و «کرناچی» داریم، نباید لحظه‌ای آرام و قرار داشته باشند و من «ابراهیم مرادی» باید خاک بر سرم کنم برای این اوضاع و شرایط شهر.
این لج و لجبازی و این اقلیت و اکثریت عادت بد به جای مانده از گذشته است. ما آمده‌ایم که به آنچه به مردم قول و وعده دادیم عمل کنیم.
از همه اعضای شورا و پیشکسوتان شورا می خواهم ما را برادرانه و پدرانه یاری کنند.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
لوح ثبت جهانی هورامان / اورامانات رونمایی می شود