به گزارش خبرنگار مهر، پیش از ظهر امروز تفاهم نامه همکاری میان اداره کل کتابخانه‌های عمومی و سازمان بسیج دانشجویی استان کرمانشاه با هدف همکاری فرهنگی، پژوهشی و آموزشی دوجانبه، ارتقا فرهنگ مطالعه از طریق مسابقات فرهنگی، گردهمایی، معرفی و نقد کتاب در بین دانشجویان بسیجی و اعتلای روحیه بسیجی در بین اقشار مختلف جامعه […]

به گزارش خبرنگار مهر، پیش از ظهر امروز تفاهم نامه همکاری میان اداره کل کتابخانه‌های عمومی و سازمان بسیج دانشجویی استان کرمانشاه با هدف همکاری فرهنگی، پژوهشی و آموزشی دوجانبه، ارتقا فرهنگ مطالعه از طریق مسابقات فرهنگی، گردهمایی، معرفی و نقد کتاب در بین دانشجویان بسیجی و اعتلای روحیه بسیجی در بین اقشار مختلف جامعه به کتابخوانی به امضا رسید.

معصومه حسنی خونسار در جلسه امضای تفاهم نامه مذکور با بیان اینکه کتاب و کتابخوانی یکی از وظایف خطیر فرهنگی در جامعه است، اظهار کرد: تمام ادارات و دستگاه‌های مربوطه به منظور ارتقای کتاب و کتابخوانی باید به صورت جهادی گام بردارند.

وی هدف از همکاری با سازمان بسیج دانشجویی را رونق مطالعه کتاب‌های عمومی میان جوانان عنوان کرد و افزود: مطالعه عمومی در بین کتاب‌های درسی لازمه دانشجویان است، لذا نباید از مطالعه کتاب‌های عمومی غافل شد.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان کرمانشاه تصریح کرد: در گذشته برنامه‌هایی همچون لیگ کتابخوانی دانشجویی با مشارکت بسیج دانشجویی برگزار شد که خوشبختانه مورد استقبال دانشجویان قرار گرفت.

وی به وجود ۸۸ باب کتابخانه عمومی نهادی در استان کرمانشاه اشاره کرد و ادامه داد: بیش از ۷۱ هزار نفر از جمعیت استان کرمانشاه عضو کتابخانه‌های عمومی هستند که بدون شک آمار بالایی از این جامعه هدف را دانشجویان تشکیل می‌دهند.

قاسم امجدیان در این جلسه با اعلام آمادگی برای ادامه همکاری در راستای مفاد تفاهم نامه گفت: برنامه‌های قابل اجرا و پیشنهادی در جلسات کارشناسی حتماً مطرح می‌شود و این تفاهم نامه همکاری باعث رونق فرهنگ مطالعه در بین دانشجویان خواهد شد.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
وقتی اتریشی‌ها هم عاشق "هاز" کرتویج می‌شوند

گفتنی است، تعامل مؤثر در فعالیت‌های طرفین تفاهم‌نامه در زمینه بهره‌برداری از فضای مجازی، سایت‌های اطلاع‌رسانی و پیام‌رسان‌های داخلی و همکاری در برگزاری و پوشش خبری جشنواره و همایش‌های علمی و تخصصی مشترک از تعهدات این تفاهم نامه بود.