آخرین اخبار

مزایای ثبت نام در سجام

دی ۱۷, ۱۳۹۹

واگذاری سهام عدالت از خرداد ماه سال ۱۳۹۹ با ابلاغ مقام معظم رهبری آغاز شد و در این بازه زمانی سهامداران سهام عدالت می‌توانستند با مراجعه به سامانه sahamedalat.ir نسبت به انتخاب روش مستقیم یا غیرمستقیم برای مدیریت سهام خود اقدام کنند.

او گفت: در روش مستقیم سهامداران به صورت مستقیم مدیریت سبد سهام خود را که شامل ۳۶ شرکت بورسی و فرابورسی و ۹ شرکت غیربورسی است را عهده دار هستند و این افراد می‌­توانند به دلخواه ۶۰ درصد از سهام خود از این شرکت­‌ها را به فروش برسانند.

وی اظهار داشت: افرادی که نسبت به فروش سهام خود اقدام نکرده‌­اند و یا دارندگان ۴۰ درصد باقی مانده از سهام به عنوان سهامدار شرکت‌­ها محسوب شده و سود هر شرکت بعد از برگزاری مجامع شرکت ­ها به حسابشان واریز می­‌ شود.سرپرست تالار بورس منطقه‌ای کرمانشاه در ادامه گفت: همچنین از امتیازات مربوط به افزایش سرمایه شرکت و سهام جایزه نیز می‌­توانند استفاده نماید و از این رو توصیه می شود این افراد برای برخورداری از امتیازات این روش در سامانه سجام ثبت نام نمایند .

 

بهمن در ادامه افزود: در روش غیرمستقیم به سهامداران سهام شرکت سرمایه گذاری استان کرمانشاه تعلق می‌­گیرد که باتوجه به مبلغ اولیه سهام عدالت سهما تخصیص یافته متفاوت می‌­باشد. وی تصریح کرد: این افراد نیز می‌­توانند با مراجعه به سامانه سجام و احراز هویت و همچنین دریافت کُد بورسی نسبت به فروش ۶۰ درصد از سهام شرکت سرمایه‌گذاری استان کرمانشاه با نماد وسکرشا اقدام نمایند. او یادآوری کرد دارندگان سهام عدالت می‌توانند با مراجعه به سامانه Sejam.ir قسمت مراکز ثبت نام و احراز هویت رایگان سجام در منزل نسبت به ثبت نام به صورت رایگان اقدام نمایند تا از مزایای سهام خود بهره‌مند شوند.

 

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
ثبت 8 اثر استان کرمانشاه در فهرست میراث معنوی کشور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×