ایسنا/کرمانشاه مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمانشاه گفت: از ابتدای امسال تاکنون ۹۴ درصد از متقاضیان دریافت تسهیلات ازدواج در کرمانشاه، موفق به دریافت تسهیلات خود شده‌اند. صابر رحیمی در نشست امروز(۱۷ اسفند) ستاد ساماندهی امور جوانان استان کرمانشاه، بااشاره به تحقق ۹۴ درصدی پرداخت تسهیلات ازدواج در کرمانشاه، اظهارکرد: باتوجه به پرداخت این میزان […]

ایسنا/کرمانشاه مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمانشاه گفت: از ابتدای امسال تاکنون ۹۴ درصد از متقاضیان دریافت تسهیلات ازدواج در کرمانشاه، موفق به دریافت تسهیلات خود شده‌اند.

صابر رحیمی در نشست امروز(۱۷ اسفند) ستاد ساماندهی امور جوانان استان کرمانشاه، بااشاره به تحقق ۹۴ درصدی پرداخت تسهیلات ازدواج در کرمانشاه، اظهارکرد: باتوجه به پرداخت این میزان تسهیلات، در حال حاضر بین چهار استان برتر کشور قرار داریم.

وی افزود: همچنین در بحث پرداخت تسهیلات اشتغال در استان نیز با تحقق ۱۰۰ درصدی در بین شش استان برتر کشور قرار گرفته ایم.

مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمانشاه در ادامه بااشاره به افزایش تعداد مراکز مشاوره تخصصی ازدواج در استان، اعلام کرد: تعداد مراکز مشاوره ازدواج استان در سال ۱۳۹۷ تنها دو مرکز بود که این تعداد اکنون به یازده مرکز رسیده است.

وی از افزایش تعداد کارگاه های آموزشی قبل از ازدواج در استان هم خبرداد و گفت: سال ۱۳۹۷ حدود ۶۰ کارگاه را در استان برگزار کردیم که این تعداد در سال ۱۳۹۹ به عدد ۲۷۰ کارگاه رسیده است.

اجرای ۶ طرح ملی سازمان های مردم نهاد در کرمانشاه

در ادامه این نشست، محمدحسین زاده معاون امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان کرمانشاه نیز از اجرای شش طرح ملی با عناوین مختلف در کرمانشاه خبر داد و گفت: این طرح ها با اعتبار بالغ بر ۵۴۰ میلیون تومان توسط سازمان های مردم نهاد و امور جوانان استان در حال برگزاری است.

وی تاکید کرد: اجرای طرح های ملی در استان ها مستلزم وجود ظرفیت های مهم انسانی و زیرساختی است که کرمانشاه این ظرفیت ها را دارد.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
لزوم نقش آفرینی همه ی دستگاهها در ساماندهی کودکانخیابانی

معاون امور جوانان استان اعلام کرد: طرح ملی جوان و مرزداری توسط موسسه پرتو صبح امید، طرح ملی کنگره شعر عاشورایی توسط پویندگان مسیر ولایت، طرح ملی تاب آوری اجتماعی، نشست منطقه ای مدیران مراکز مشاوره ازدواج، طرح ملی کاهش میزان خودکشی و طرح ملی بررسی آسیب های اجتماعی در سطح محلات حاشیه نشین شش طرحی هستند که در حال حاضر در کرمانشاه اجرا می شوند.

در این نشست از هر شهرستان استان چهار جوان شاخص حضور داشتند که یکی از آنها به نمایندگی از شهرستان خود به ارائه دیدگاه ها، مشکلات، پیشنهادات و راهکارهایی در حوزه های مختلف پرداختند.

انتهای پیام