ایسنا/کرمانشاه رئیس هیات وزنه برداری استان کرمانشاه از برگزاری رقابت های وزنه برداری قهرمانی استان خبر داد و گفت: در این رقابت ها تیم کرمانشاه با کسب ۲۱ مدال طلا، ۱۵ نقره و چهار برنز در هر چهار رده سنی مردان به مقام قهرمانی رسید. علیرضا قهرمانی در گفت و گو با ایسنا، بااشاره به […]

ایسنا/کرمانشاه رئیس هیات وزنه برداری استان کرمانشاه از برگزاری رقابت های وزنه برداری قهرمانی استان خبر داد و گفت: در این رقابت ها تیم کرمانشاه با کسب ۲۱ مدال طلا، ۱۵ نقره و چهار برنز در هر چهار رده سنی مردان به مقام قهرمانی رسید.

علیرضا قهرمانی در گفت و گو با ایسنا، بااشاره به برگزاری رقابت های وزنه برداری استان در دو بخش مردان و بانوان، اظهارکرد: رقابت های بخش مردان طی دو روز با حضور ۶۱ ورزشکار از پنج شهرستان استان در کرمانشاه برگزار شد.

وی با بیان اینکه این رقابت ها در هر چهار رده سنی نونهالان، نوجوانان، جوانان و بزرگسالان برگزار شد، اعلام کرد: هرسین، دالاهو، اسلام آبادغرب، سرپل ذهاب و کرمانشاه شهرستان هایی بودند که ورزشکاران خود را به این رقابت ها اعزام کرده بودند.

رئیس هیات وزنه برداری استان تصریح کرد: در پایان دو روز رقابت سرانجام تیم کرمانشاه با کسب ۲۱ مدال طلا، ۱۵ نقره و چهار برنز قهرمان شد و تیم هرسین نیز با کسب شش مدال طلا، دو نقره و دو برنز مقام دوم را بدست آورد. همچنین شهرستان دالاهو با کسب سه مدال طلا و سه نقره در جایگاه سوم این رقابت ها ایستاد.

وی در ادامه افزود: پس از برگزاری رقابت های وزنه برداری بخش مردان، رقابت های وزنه برداری بانوان نیز با حضور مریم منظمی نایب رئیس فدراسیون، نرگس یوسفی مسئول ورزش بانوان در استان و معصومه پاشایی نایب رئیس هیات وزنه برداری استان برگزار شد.  

این مسئول اعلام کرد: در بخش بانوان هم ۱۴ ورزشکار از شهرستان های مختلف استان حضور داشتند.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
میزبان در خانه مهمان سوم شد/هاکی کاران کرمانشاه مقام سومکشوری را کسب کردند

قهرمانی با تاکید براینکه این رقابت ها با مجوز ستاد ملی مقابله با کرونا  و با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی برگزار شد، اعلام کرد: علیرغم شیوع بیماری کرونا طی یکسال گذشته و تعطیلی سالن های ورزشی، وزنه برداران کرمانشاهی در این رقابت ها وزنه های خوبی را زدندکه جای امیدواری دارد.

۱۴۰۰ را سال آموزش وزنه برداری بانوان می‌دانیم

مریم منظمی نایب رئیس فدراسیون وزنه برداری در حاشیه برگزاری رقابت های وزنه برداری قهرمانی بانوان استان در گفت و گو با ایسنا، بااشاره به وجود برخی کمبودها در وزنه برداری بانوان، اظهارکرد: با تصمیم فدراسیون بنا داریم جهت توسعه و رشد بخش بانوان یک سِت وزنه برداری را در اختیار استانها قرار دهیم.

وی در ادامه با  تاکید براینکه وزنه برداری بانوان در کرمانشاه ظرفیت های خوبی دارد، عنوان کرد: وجود اتحاد و همدلی، اجرای طرح استعدادیابی  و اختصاص یک سالن اختصاصی به وزنه برداری بانوان زمینه های رشد این رشته را در کرمانشاه فراهم کرده است.

نایب رئیس فدراسیون وزنه برداری در ادامه در پاسخ به درخواست مسئولین ورزش بانوان کرمانشاه برای دعوت بیشتر از بانوان ورزشکار کرمانشاه به اردوهای تیم ملی وزنه برداری، اعلام کرد: برای تحقق این هدف باید بانوان وزنه بردار کرمانشاهی رکوردهای خود را ارتقاء دهند.  

وی همچنین به شیوع بیماری کرونا طی یکسال گذشته اشاره کرد و گفت: باتوجه به شیوع این بیماری نتوانستیم کلاس های آموزشی را بصورت منظم برگزار کنیم، در این راستا سال ۱۴۰۰ را سال آموزش وزنه بردای بانوان خواهیم دانست.

منظمی در ادامه به قضاوت سه داور زن در رقابت های لیگ وزنه برداری مردان کشور برای اولین بار هم اشاره کرد و گفت: این موضوع تجربه ای متفاوت و موفق بود و در تلاشیم تا این روند رو به رشد را ادامه دهیم.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
اعلام ترکیب فولاد برای تقابل با الوحدات اردن

کرونا سرعت رشد وزنه برداری بانوان کرمانشاه را گرفت

همچنین نرگس یوسفی مسئول ورزش بانوان استان نیز در حاشیه این مسابقات به ایسنا گفت: علیرغم اینکه وزنه برداری بانوان رشته ای نوپا است، اما استعدادهای خوبی در این رشته  در کرمانشاه داریم.

وی تاکید کرد: اگر شیوع بیماری کرونا نبود، قطعا بانوان وزنه بردار کرمانشاه رکوردهای بالایی می زدند، اما شیوع این بیماری باعث شد تا تمرینات منظمی نداشته باشند.

مسئول ورزش بانوان کرمانشاه در پایان  از آمادگی کرمانشاه برای میزبانی مسابقات مهم کشوری خبرداد.

رقابت های وزنه برداری بخش مردان و زنان قهرمانی استان کرمانشاه باحمایت مالی شرکت کشت و صنعت باوان کلهر برگزار شد.  

انتهای پیام