اسماعیل پرویزی بعد از ظهر امروز در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: در اواخر بهمن ماه با توجه به پیش بینی افزایش تقاضا در اسفند، بیش از سه میلیون و ۲۰۰ هزار جوجه‌ریزی در واحدهای تولیدی استان کرمانشاه انجام شده است. وی با اشاره به افزایش جوجه‌ریزی به تعداد ۵۰۰ هزار قطعه در بهمن […]

اسماعیل پرویزی بعد از ظهر امروز در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: در اواخر بهمن ماه با توجه به پیش بینی افزایش تقاضا در اسفند، بیش از سه میلیون و ۲۰۰ هزار جوجه‌ریزی در واحدهای تولیدی استان کرمانشاه انجام شده است.

وی با اشاره به افزایش جوجه‌ریزی به تعداد ۵۰۰ هزار قطعه در بهمن ماه افزود: این حجم از تولید در واحدهای تولیدی ۶ هزار تن گوشت مرغ برای مصرف در روزهای پایانی سال تولید خواهد کرد و نسبت به ماه‌های گذشته یک هزار تن مازاد تولید خواهیم داشت.

معاون تولیدات دامی جهاد کشاورزی استان کرمانشاه با بیان اینکه نیاز روزانه استان ۱۲۰ تن است، تصریح کرد: اولویت اصلی جهاد کشاورزی استان کرمانشاه تأمین نیاز مردم استان است و در صورت عدم تقاضا در استان کرمانشاه به سایر شهرها ارسال خواهد شد.

پرویزی تاکید کرد: قیمت مصوب مرغ ۲۰ هزار و ۴۰۰ تومان است و فروش برخلاف این قیمت از سوی واحدهای تولیدی، کشتارگاهی و صنفی تخلف است.

وی ادامه داد: بازرسی‌های سازمان صنعت، معدن و تجارت و اتاق اصناف کرمانشاه پیوسته انجام شده و پرونده‌های زیادی به تعزیرات حکومتی ارجاع داده شده و برای بسیاری از آنها حکم صادر شده است.

پرویزی بیان کرد: در جلسه روز سه شنبه هفته جاری پیشنهاد ایجاد اتحادیه‌ای در مورد نظارت بر بازار مرغ از تولید تا عرضه داده خواهد شد تا عرضه مرغ به بازار مورد کنترل و بازرسی قرار گیرد.

معاون تولیدات دامی جهاد کشاورزی استان کرمانشاه خاطر نشان کرد: در راستای کمک به تنظیم بازار مرغ در روزهای آینده، عرضه مرغ منجمد از طریق فروشگاه‌های زنجیره‌ای انجام خواهد گرفت.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
علی کریمی در ترکیب اصلی الدحیل مقابل الاهلی

وی تصریح کرد: علت برخی کمبودها در بازار زیاده خواهی برخی افراد سود جو است و در صورتی که مردم با واحد صنفی مواجه شدند که خلاف قیمت مرغ را عرضه می‌کند یا از عرضه خودداری می‌کند با شماره تلفن ۱۲۴ تماس حاصل کرده و تخلف را گزارش دهند.