بازوند با بیان اینکه کاهش هر یک درصد نرخ بیکاری در استان نیازمند ایجاد ۲۱ تا ۲۴ هزار شغل جدید و پایدار است  گفت: این تعداد  شغل نیازمند ۸ هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری است که دولت از تامین این منابع عاجز است. وی جذب سرمایه‌های بزرگ بخش خصوصی را راهکار اصلی برای ایجاد شغل […]

بازوند با بیان اینکه کاهش هر یک درصد نرخ بیکاری در استان نیازمند ایجاد ۲۱ تا ۲۴ هزار شغل جدید و پایدار است  گفت: این تعداد  شغل نیازمند ۸ هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری است که دولت از تامین این منابع عاجز است.

وی جذب سرمایه‌های بزرگ بخش خصوصی را راهکار اصلی برای ایجاد شغل دانست و گفت: در کرمانشاه در زمینه برداشتن موانع سرمایه گذاری و جذب کارآفرینان موفق بوده‌ایم.

بازوند بخش خصوصی و جامعه را عرصه نوآوری، شکوفایی خلاقیت دانست و گفت: بخش دولتی در این میان باید با تسهیل‌گری و رفع موانع به کارآفرینان کمک کند.

رییس سازمان برنامه و بودجه استان کرمانشاه هم در این نشست گفت: طبق اصل ۴۴ قانون اساسی  از همکاری جوانان در مشارکت طرح‌های عمرانی استقبال می‌شود و باکمک‌های فنی، اعتباری و یارانه‌ی سود آنان را در پروژه‌های اقتصادی استان مشارکت خواهیم داد.

وفایی با اشاره به درد مزمن بیکاری گفت: افزایش نرخ تورم، جنگ، کاهش سهم جمعیتی در نواحی مرزی، تحریم‌های ظالمانه علیه ایران و موضوع کرونا دست به دست هم داده و بیکاری را در استان مزمن کرده است.

رئیس سازمان برنامه و بودجه به کاهش نرخ بیکاری از۲۲/۲ درصد به ۱۳/۸ در سال ۹۹ اشاره کرد و گفت: برنامه‌های منسجمی از جمله سند رونق تولید، سند آمایش سرزمینی، جهش تولید و اقتصاد مقاومتی  تدوین شده است.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
توضیحات خلیل‌زاده درباره بسته شدن پنجره نقل‌وانتقالات استقلال و جدایی کمالوند