آخرین اخبار

نرخ بالای بیکاری در کرمانشاه و داشتن مرزهای مشترک با کشور عراق بار امنیتی برای استان ایجاد می‌کند.

دی ۱۸, ۱۳۹۹

به گزارش  فر نیوز به نقل از خبرنگار مهر، سردار محمدنظر عظیمی ظهر امروز در نشست ویژه منطقه آزاد قصرشیرین که در سالن تدبیر و امید استانداری کرمانشاه برگزار شد، اظهار کرد: نرخ بالای بیکاری در کرمانشاه و داشتن مرزهای مشترک با کشور عراق بار امنیتی برای استان ایجاد می‌کند.

وی با اشاره به حساس بودن منطقه و موقعیت ویژه شهرستان قصرشیرین، افزود: ارتباط با دولت مرکزی عراق و دسترسی به اقلیم کردستان کشور همسایه از سمت قصرشیرین بسیار با اهمیت بوده به طوری که بر تمام جنبه‌های امنیتی، اجتماعی و اقتصادی استان تأثیرگذار است.

فرمانده قرارگاه منطقه‌ای نجف اشرف با بیان اینکه موقعیت جغرافیایی اشاره شده باید سبب تحول در معیشت مردم شود، تصریح کرد: بخشی از ۳۷۱ کیلومتر مرز مشترک کرمانشاه با کشور عراق توسط نیروهای ارتش جمهوری اسلامی و بخشی دیگر توسط سپاه پاسداران حفاظت می‌شود که مشکلات معیشتی و مرزنشینی، کنترل مرزها را تحت تأثیر قرار می‌دهد.

عظیمی با اشاره به اینکه حوادث رخ داده در عراق و ناامنی‌های موجود در این کشور مرزهای ما را متأثر کرده، گفت: در سال‌های اخیر کشورهای دیگر جایگاه ایران را در عراق گرفته اند که این موضوع نیز تأثیرات بسیاری به جای گذاشته است.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
روایت رئیس جبهه پایداری استان از ملاقات با استاندار کرمانشاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×