تاکنون بیش از ۶۵ درصد از جمعیت استان در طرح شهید سلیمانی غربالگری شده اند. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه ، رئیس سازمان بسیج جامعه پزشکی استان کرمانشاه گفت : یک میلیون و ۳۰۰ هزار نفر از جمعیت استان کرمانشاه در طرح شهید سلیمانی غربالگری شده اند که بیش از  ۶۵ درصد […]

تاکنون بیش از ۶۵ درصد از جمعیت استان در طرح شهید سلیمانی غربالگری شده اند.

غربالگری ۶۵ درصد از کرمانشاهیان در طرح شهید سلیمانیبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه ، رئیس سازمان بسیج جامعه پزشکی استان کرمانشاه گفت : یک میلیون و ۳۰۰ هزار نفر از جمعیت استان کرمانشاه در طرح شهید سلیمانی غربالگری شده اند که بیش از  ۶۵ درصد جمعیت استان را شامل می شود.

 

وی گفت: تاکنون تمامی مردم شهرستان‌های قصرشیرین، ثلاث باباجانی و دالاهو در طرح شهید سلیمانی علیه کرونا غربالگری شده‌اند.

دکتر منصوری با بیان اینکه اجرای طرح شهید سلیمانی در کنترل بیماری کرونا نقش مهم و اثرگذار‌ی دارد افزود: با اقدامات انجام شده و  تلاش کادر درمان و همراهی مردم استان  در رعایت شیوه نامه‌های  بهداشتی، هم اکنون تعداد قربانی‌های قطعی ناشی از کرونا در استان که به ۲۴ مرگ در روز رسیده بود، به روزی یک یا  دو مورد فوت کاهش یافته است.

وی با اشاره به اینکه  با اجرای این طرح ، یک عزم عمومی در استان برای کنترل بیماری به وجود آمد افزود: همه ادارات از هلال احمر، کمیته امداد و بهزیستی تا خیرین و سازمان نظام پزشکی  پای کار آمدند.

رئیس سازمان بسیج جامعه پزشکی استان کرمانشاه گفت:هفت هزار بسیجی در استان کرمانشاه از زمان آغاز در اجرای طرح شهید سلیمانی مشارکت داشته اند.

دکترمنصوری افزود: با توجه به شیوع موج جهش یافته بیماری موسوم به کرونای انگلیسی و درگیری شدید برخی استان‌های مجاور همچون خوزستان، از مردم  انتظار می‌رود  از تردد به استان‌های دیگر صرف نظر کرده و ترجیحا سعی کنند مهمان‌پذیر هم نباشند.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
جایی که مسجد هست، کلانتری باید بیکار باشد